Darbs, atpūta, komandējums, darbs, piedzīvojums, ceļojums

24-11-2015

 

Darbs, atpūta, komandējums, darbs, piedzīvojums, ceļojums – viss vienā lielā jūklī, kurā kaut kas skaidrs top tikai man pašai. Reizēm tikai pateicoties laika piefiksētam mirklim, foto liecībai. Jau biju piemirsusi, ka pirms kādām pāris nedēļām pabiju Vāczemē un, mājup braucot, pāris dienas kopā ar bērniem arī Dubaijas saulē pacepos.

Vāczemē, kurā tobrīd valdīja salīdzinošs miers (pasauli vēl traģiskās ziņas par terora aktiem pāršalkušas nebija), cilvēki baudīja rudeni, mākslu un dienas ritēja savu gaitu, bet es, kā jau ierasts, centos apvienot patīkamo ar lietderīgo. Skrienot darīšanās pamanīju, ka joprojām gandrīz katrā paksī, dārza būdiņā, pamestu rūpnīcu teritorijās dzīvo mazas kafejnīciņas un bāriņi, kur kafiju paķert vai malkot glāzi vīna ar līdzīgi domājošiem, kuri šajās teritorijās iedzīvina savus darba un sadzīves noteikumus.

Skaidra lieta, centos apmeklēt arī gastronomiskās performances –  lai salīdzinātu, lai izprastu, kas notiek šajā jomā pasaulē, lai iedvesmotos. Vai tas viss bija? No visa pa bičkucītim jā. Katra performance ar citu mērķi. Kāds cenšas ar tām pelnīt, cits radīt mākslu, vēl kāds cits filozofēt par laiku, telpu un indivīdu.

  

 

Mani patīkami pārsteidza kādas Holandes izcelsmes meitenes izsapņotais stāsts, kur viņas pusdienas radītas kā biznesa produkts – tomēr fascinējoša forma. Lielā, smagā mašīna izmantota kā pusdienu platforma, kur tiek rīkots stundu ilgs seanss. Mazs filozofisks vēstījums par pasauli un cilvēku tajā, pusdienas ar mazu piedzīvojuma garšu. Mazu? Nu ja, jo es jau parasti vēlos saņemt daudz un dikti! Par daudz prasīts varbūt? Taču arī pati sevi šādi moku – vai nu riktīgi no sirds un bez atkāpšanās ceļa, vai nemaz nav vērts.

 

Tagad nu sāksies skaistais gaidīšanas, Adventes laiks. Nu ko, izvēles ir divas :

- Vai nu ignorēt un izlikties, ka tingeltangeļi Tevi neskar un viss ir tikai parasta komercija, par ko daži ik gadu mēdz atgādināt.

- Vai nu, vai, tā domāt arī man. Sākas brīnumu laiks! Atvērties, saklausīt, sasmaržot un dot pasaulei no sevis labāko ko var! Sajūtas, iedvesmu, darbus, domas, kaut tikai tālejošus sapņus. Galvenais, lai tie mūs spārno lielam lidojumam atkal gada garumā… Un būt kopā ar saviem mīļajiem! Gaišu un brīnuma pilnu gaidīšanas laiku!

Komentēt

  1. Baiba , 04-04-2016 [Komentēt]

    Wow…šie nudien ir kolosāli ēstuvju dizaina iekārtojumi. Iedvesmojoši.

    http://toptip.lv/

  2. Anna , 15-11-2018 [Komentēt]

    cool!

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU