MODES MANIFESTĀCIJA II

27-10-2015

Ar jaunāko Latvijas modes zīmolu kolekciju skati Vāgnera zālē noslēdzies Latvijas modes festivāls MODES MANIFESTĀCIJA II. Lai redzētu Latvijā un ārpus tās robežām pazīstamu zīmolu un jauno modes dizaina talantu jaunākos darbus, pulcējās vairāk nekā 200 skatītāju. Skatē tika izrādītas astoņas jaunākās Latvijas modes zīmolu kolekcijas.

Latvijas modes festivāls MODES MANIFESTĀCIJA norisinājās jau otro reizi, lai turpinātu pozitīvo rezonansi sabiedrībā par Latvijas modes dizaina daudzveidību. Festivāla mērķis bija gan demonstrēt Latvijas modes zīmolu jaunākās kolekcijas, gan arī diskutēt ar industrijas profesionāļiem un ieinteresētajām pusēm par modes industrijas situāciju Latvijā. 22.oktobrī notika diskusija “Modes industrijas situācija Latvijā”.

 

 

BAIBAS LADIGAS ready-to-wear gatavs valkāšanai kapsulas kolekcija “COCOON” radīta rudens un tuvojošās ziemas iespaidā. Silueti ir lakoniski un brīvi, tiem raksturīga Āzijas ietekme. Tērpos maksimāli izmantots neapstrādāto vīļu princips, kas tā valkātājai rada vēl komfortablāku sajūtu. Kolekcijas pamattoņi ir silti pelēkais un aļģu zaļais. Tērpus papildina Baibas Ladiga zīmolam raksturīgie askētiskie ādas aksesuāri melnā un brūnā krāsā.

 

 

ALEXANDER PAVLOV rudens/ziemas kolekcija uzbur senās Ēģiptes sajūtu. Kolekcijas tērpi ir iespēja pakavēties apbrīnotās un cēlās Nofretetes tēlā, smelties viņas drosmi, spēku un skaistuma izjūtu. Ne velti viņa bijusi viena no visvarenākajām sievietēm, kas valdījusi Ēģiptē. Būt drosmīgai, uzdrīkstēties caur vēsturisko smelties spēku nākotnei un būt cēlai kā Nofretete – tā iedvesmo jaunā ALEXANDER PAVLOV kolekcija.

 

 

RED SALT rudens/ziemas 2015 kolekcijas radīšanā tās dizainere Indra Salceviča ļāvusies intuīcijai, pieturoties pie moto “Ir jādzird intuīcija − tā vienmēr čukst!”. RED SALT zīmols turpina savu uzsākto ceļu ready-to-wear  virzienā, domājot par sievietes ikdienas un svētku garderobi. Rudens ziemas kolekcijā ir ieturēta zili pelēkā krāsu gammā ar aizvadītā gadsimta 40 gadu dekādei raksturīgo tērpu piegriezuma līnijām un 70 gadiem raksturīgajām stilistiskajām detaļām.

 

 

Zīmola IN by INGA NIPANE 2015/16 gada rudens/ziemas kolekcijai par iedvesmas avotu kalpojušas gotiskas katedrāles un to griestu velves, grafiskas līnijas un reljefi. Kolekciju raksturo kontrastaini krāsu un faktūru savienojumi, no rupjas vilnas līdz plānam zīdam, stepēti audumi un mākslīgās ādas detaļas.

 

ARVILS LINDE ar kolekciju MAGNIFICENT BASTARD demonstrē klasiskās garderobes transformācijas un mutācijas procesu, kura rezultātā ar netradicionālu konstrukciju un konstruēšanas metožu palīdzību ir radīti apģērbi, kas pirmajā brīdī rada iespaidu par klasiskiem apģērbiem. Taču tos pētot tuvāk, ir redzams, ka ne viss ir tāds, kā tas izskatās pirmajā acu uzmetienā, jo bieži vien mūsu prāts ar mums mēdz izspēlēt trikus, jo patiesi − velns ir detaļās.

 

 

UNA BĒRZIŅA kolekcija “CANCEL/PRINT” veidota, iedvesmojoties no salūzuša printera, kurš drukā izkropļotus tekstus ar patvaļīgi izmainītu šriftu − burti, kas sadrukājušies cits citam virsū dažādos lielumos, izplūdušus krāsu laukumus, saburzītas un sagofrētas papīra lapas. Tērpu apdrukās izmantota printera lietošanas instrukcija, un apdruka veikta sietspiedes tehnikā.

 

 

 

LAIMA ŪDRE kolekcija MULTUM, kas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē daudz, ir interpretācija par mainīgo, kas pārveidojas, ietekmējoties no jaunām vidēm, informācijas, norisēm, izmantojot un apvienojot atsevišķas detaļas, kas tēlam šķiet tīkamas. Tas atklāj iracionalitāti un būtnes divdabību −- vilnas, lina, smalka kokvilnas muslīna izstrādājumi tiek komplektēti ar spilgtu mākslīgo ādu, ar pērlēm izšūtas zeķes tiek ievilktas putuplasta čībās. Tēls tiek veidots uz klasikas pamata, domājot par sportiskā stila ērtību, apvienojot ar etniska un sakrāla tērpa sajūtām.

 

 

 

LIENE BUKOVSKA ir radījusi savu apģērbu un aksesuāru zīmolu KUMMA, kurā darbu galvenokārt fokusē uz somu dizainu, to funkcionalitāti un transformēšanas iespējām, savukārt tērpu radot, lai rastos mijiedarbība ar aksesuāriem. Kolekcija veidota, iedvesmojoties no aizvadītā gadsimta 30.gados Latvijā radītā miniatūrā fotoaparāta VEF Minox. Šajā kolekcijā mijas retro un futūrisma noskaņas, tiek akcentētas horizontālas līnijas, lakoniskas formas un griezumi, tiek uzsvērts minimālisms un kompaktums.

FOTO : no publicitātes materiāliem

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU