Allumette

21-10-2015

 

Franču virtuves iedvesmots, jaunais restorāns Allumette (Vaļņu iela 49, atrodas jauni atvērtās viesnīcas Wellton Hotel Riga paspārnē) bija tieši tas, kas pelēkā sestdienas rītā nepieciešams – miers, siltums, nepiespiesta gaisotne un nesteidzīgi baudāms, skaisti pasniegts ēdiens. Interjerā dominējošie, pieklusinātie toņi (melns, pelēks, brūns), šķiet, lieliski izceļ katru šeit pasniegto ēdienu. Uzjundī to krāsas, aromāts un garša. Tie nāk skaisti pasniegti, un, jā, ar pārsteigumu -  mūsdienīgu, pat inovatīvu pagatavošanas un pasniegšanas veidu.

 

 

No savas puses noteikti iesaku nobaudīt melno burgeri, sarkanvīnā sautēto liellopu vaigu ar estragona sviestu, spiestiem zilajiem kartupeļiem, burkānu biezeni un brendijā apceptiem  pērļu sīpoliem, bet saldajā nobaudīt klasisko šokolādes fondantu ar vaniļas saldējumu, karamelizētām auzu pārslām un zemeņu mērci. Pilnu Allumette restorāna ēdienkarti meklē šeit.

Lūkojoties detaļās, interjera ziņā šeit, škiet, vēl valda neliels apjukums. It kā Francija, it kā izteikti skandināviskais. Modernais sajaukts ar kantrī . Šo to no telpas gribētos vienkārši izņemt, lai netraucē, jo bāze ir tik tiešām laba un tas, ka blakus atrodas hoteļa recepcija, lobijs absolūti netraucē. Abas šīs puses sadzīvo lieliski. Skats pa logu – tramvaji, bruģis, steidzīfi soļi un Centrāltirgus tālākais stūris.  Tā ir daļa Rīgas, kuru citur novērot nav iespējams.

Restorāna jaunumus, dienas ēdienkarti, plānotos pasākumus atradīsi Allumete Facebook lapā.

 

 

 

FOTO : Beāte Ligere

Beāte Ligere, stilsbeztabu.lv galvenā redaktore

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU