PROJEKTS GADALAIKI. 2.DAĻA RUDENS / 8.10.2015

12-10-2015

 

Turpinot Gundegas Skudriņas nepieradināto vakariņu jeb gastronomisko performanču ciklu “Gadalaiki”, aizvadītajā nedēļā Ungurmuižas parkā norisinājās projekta otrā daļa “Rudens”, kura vadmotīvs bija – krāsas. Performances radošā grupa rudens tematiku atspoguļoja gaismā, dizainā, scenogrāfijā, gastronomijā un mūzikā.

Viesi baudīja izsmalcinātu, šefpavāra Andra Jugāna (restorāns KUK BUK) īpaši šim pasākumam radītu maltīti. Tās lielākie pārsteigumi šoreiz bija ēdama kļavas lapa un piepe, uz koka stumbra snaudoša čūska un muižas dārzu ieskāvušie zirnekļu tīkli, sapuvis ābols un sēņu lietus, deserts lustrā, kas nolaižas no debesīm un ēdamas krāsas katram savā paletē.

 

 

 

 

 

Pasākuma idejas autori – producente Gundega Skudriņa un scenogrāfs Mārcis Ziemiņš – rudens maltītei piedeva krāsas: sagaidot viesus, “vietējais puisis” (aktieris Emīls Lukjanskis) tos iesaistīja ābolu talkā; muižas parka koki ieguva skaņu un gaismu, rudens aukstais un tumšais vakars piepildījās košām krāsām.

To visu iedvesmoja un vēroja Ungurmuižas dāma – feja, kas ļāva izbaudīt daļu no pirms vairākiem gadu simtiem noritējušas dārza ballītes galda. Performances noslēgumā, sasmēlusies prieku, muižas spoku dāma, kas parkā parādās tikai rudeņos, atdzīvojās un valdzināja ar krāšņu deju.

“Gadalaiku” projekta otro daļu “Rudens” palīdzēja īstenot projekta vadītāja Nora Ūpe, horeogrāfe Gabija Bīriņa, ķīmiķe Zane Šustere, pavāra asistenti Konstantīns Mirončiks un Marina Semjonova, DJ Mareks Ameriks, tērpu mākslinieces Una Bērziņa un Vita Radziņa, Valmieras puišu un meiteņu koris Imanta Toča vadībā, muzikālo noformējumu radīja Jānis Vīksna, bet norises vietu laipni atvēlēja Ungurmuižas draudzīgais kolektīvs Ievas Malcenieces vadībā.

Pavisam cikls paredz četras performances – katra notiek savā gadalaikā, ārā jebkādos laika apstākļos. Par īpašo vakariņu sīkāku norisi to dalībniekiem iepriekš nav nekādas informācijas – gan norises vieta, gan gaita ir noslēpums.

Fotogrāfijas no Gadalaiku projekta pirmās daļas “Vasara”, meklē šeit!

 FOTO : Beāte Ligere

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU