FOTOGRAFĒ AR TELEFONU

30-09-2015

 

Gribam mēs to vai nē, bet telefons ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa. Vai tā būtu kārtējā  Instagram fotogrāfija, WhatsApp ziņa draugiem, moments ar kuru vēlies padalīties savā Facebook profilā – telefona kameru šobrīd, šķiet, izmantojam biežāk kā zvanīšanas opciju. Tas nekas, ir jau forši. Ziņas kļuvušas ne tikai verbālas, bet arī vizuālas.

Lūk, ja arī Tev patīk uzņemt fotogrāfijas ar tik vien kā telefonu, šeit būs 10 padomi vēl labākām rezultātam :

1. Notīri kameras stikliņu. Liekas sīkums, bet rada milzīgu atšķirību kvalitātes un detaļu attēlojuma ziņā.

 

2. Mākslīgā apgaismojuma vietā izmanto dabīgo. Telefonos iebūvētās fotokameras labi adoptējas visdažādākajos apgaismojumos, bet nepārprotami vislabākie rezultāti vienmēr būs tad, ja izmantosi dabīgo.

 

3. Maini savu pozīciju, paskaties uz fotografējamo objektu no dažādām pusēm, dažādiem leņķiem un augstumiem. Pavisam iespējams, ka ieraudzīsi ko iepriekš nepamanītu.

 

4. Atkāpies, lieko nogriezīsi vēlāk. Zoom” opcijas izmantošana vienmēr ievērojami ietekmē fotogrāfijas kvalitāti

 

5. Veic fotogrāfiju apstrādi, bet izvairies no telefonā atrodamajiem filtriem. Gatavie, telefonā pieejami fotogrāfiju filtri ir vieglākā, bet ne labākā opcija, ja vēlies pilnīgi izmantot fotogrāfijas potenciālu. Sāc ar kontrastu, tad pievieno asumu, gaismu un pārējo,ja nepieciešams  – paspēlējies!

 

6. Fotografēšanas laikā centies lieki nekustēties, tas samiglo bildes. Tā vietā stāvi rāmi un vienas rokas vietā izmanto abas.

 

7. Pievērs uzmanību fokusa punktam – atrodi to un nospied uz tā. Attiecīgi šim punktam, tava kamera automātiski pieregulēs gaismas jūtību, gaismas un ēnas attiecību.

 

8. Uzzini, kas ir “Zelta griezums” un izmanto to

 

9. Neaizmirsti par fonu. Telefons mums sniedz fantastisku iespēju noķert mirkli te un tagad, tāpēc bieži aizmirstam, ka bez paša priekšmeta, kuru vēlamies nobildēt, pastāv arī fons un, jā, fons šo mirkli var gan papildināt, gan nozagt no tā uzmanību.

 

10. Bildes ne tikai uzņem un publicē, bet arī izprintē piemiņai. Komentāri lieki

FOTO : themerrythought.com

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU