IZMANTO MAKSIMĀLO / VIETA, TELPA, BRĪVĪBA

26-05-2015

 

Dzīve nelielā mājā, lielā dzīvoklī vai kopmītņu istabiņā. Neskatoties uz to, cik daudz vietas dzīvošanai esi sev atvēlējis, pareizi un pārdomāti iekārtots interjers sniegs Tev maksimālo, iespējamo vietu brīvībai, kustībām un dzīves nepieciešamībām. Lūk, kā to izdarīt :

Atbrīvojies no liekā

Skaistu, tīru un organizētu vidi visvieglāk uzturēt tad, kad Tevi netraucē viss liekais. Pārskati sev piederošās mantas un atbildi uz pāris svarīgiem jautājumiem. Cik eksemplāros tas man pieder? Cik daudz es to lietoju? Kad pēdējo reizi es to lietoju? Vai man tas ir nepieciešams? Atdod draugiem, ziedo vai vienkārši izmet. Tev nepieciešams daudz mazāk kā vari iedomāties. Un, ak, kas tā ir par brīvības sajūtu!

 

Katrai lietai sava vieta

Kad esi atbrīvojies no visa liekā, parūpējies par to, lai katrai lietai būtu sava vieta un pieturies pie tā. Rutīna, kuras pamatā ir spēja organizēt atmaksāsies ar iegūtu brīvo laiku un sirdsmieru. Tu vienmēr zināsi, kur atrodas Tavas mīļākās kurpes, mašīnas atslēgas un īpašai dēlītis siera servēšanai.

 

Glabā pārdomāti

Ja dzīvo nelielā dzīvoklī,  īpaši svarīgas ir rūpīgi pārdomātas, pielāgotas un izvietotas plauktu sistēmas. Nebaidies būt radošs – ne vienmēr telpai jāizskatās kā no Elle Decor. Iespējams, ka tieši Tavā mājoklī perfekti iederēsies industriāla stila, dzelzs plaukti vai dažādu materiālu plauktiņi, kurus labprātīgi esi kolekcionējis par barteri nopērkot no draugiem.

 

Domā nelielos izmēros

Dažkārt arī tikai pirmās nepieciešamības (veļasmašīna, cepeškrāsns, putekļusūcējs …) izņem pārāk daudz vietas, tāpēc, ja Tev ir iespēja izvēlēties izmēros mazāku opciju, dari to. Tas atmaksāsies ne tikai ar brīvu vietu, bet dažos gadījumos arī mazāku elektrības rēķinu.

 

Kārto vertikāli

Lietas lielākoties esam pieraduši izvietot uz grīdas vai horizontālās plaknēs. Domā vertikāli, domā uz augšu! Griesti un sienu augstākā daļa ir lieliska vieta mantu uzglabāšanai, kas atbrīvo vairāk vietu kustībām atrodoties uz zemes. Jo augstāk, jo labāk!

 

Divi vienā

Arvien lielāku popularitāti iegūst mēbeles, kuras izpilda vairāk par vienu uzdevumu, piemēram, gultas apakšējā daļa var būt lieliska vieta drēbju uzglabāšanai vai, pieslieta pie sienas, kļūt par vietu darba galdam. Ja iespējams, radi lietas maksimāli fleksiblas, piemēram, grīdas plauktiem ar lielu virsmu pieskrūvē ritentiņus, lai nepieciešamības gadījumā to varētu pārvietot un izmantot kā galdiņu.

Tālāk lasi… “5 idejas organizētai virtuvei”

FOTO : remodelista.com, homedit.com, seanfennessy.com.au, apartmenttherapy.com, jenniferkathryn.com, home-designing.com

Beāte Ligere, stilsbeztabu.lv galvenā redaktore

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU