LIETUVAS VĒJDZIRNAVĀS

25-05-2015

Reizēm notiek brīnumi un četras darbīgas ģimenes, četru mēnešu garumā saskaņojot plānus, kuros atrastos divas kopīgas brīvdienas, tās arī atrod un dodas baudīt pavasari kaimiņzemē Lietuvā, apskatot un nakšņojot lielākajā, atjaunotā Lietuvas Pakrojas muižā.

Ceļš no Rīgas nav pārāk tāls, tāpēc bonuss – var aizceļot uz vienu dienu. Muižā ikkatru sestdienu un svētdienu paredzēta plaša izklaides un kultūras programma. Iepazīšanās ne vien ar muižas vēsturi, bet arī dažādiem arodiem un amatiem. Speciālas meistarklases alus darītavā, smaržu radīšanā, kā arī veclaicīgas retro fotosesijas, vizināšanās ar zirgiem, teijāteri un viss pārējais, kas piedien muižas dzīvei.

 

Kad ierodamies mēs, ap 17 pēcpusdienā, tad diena jau tuvojas izskaņai un visas aktivitātes tiek slēgtas. Taču muižas parks pieeajms līdz pat astoņiem vai deviņiem vakarā. Parkā ir arī mazā mīlas saliņa, kur lietuviešu jaunlaulātie steidz kartināt atslēdziņas ilglaicīgai kopābūšanai.

Kad iegādājāmies speciālos piedāvājumus, kuri vēsta, ka paredzētajā dāvanu kartē ir nakšņošana muižā, vakariņas un pusstundas SPA katram pārim, tad vēl nenojaušam, ka sastapsimies ar uzņēmējdarbību lietuviešu stilā. Tas nozīmē, ka nakšņošana muižā, kas bija pat attēlota uz dāvanu kartes fotogrāfijā, izrādās būs nakšņošana pie muižas parka dzirnavās, kas nebūt nav slikts variants – brokastis jau cenā, katrs numuriņš citādāks, tāda muižas klasicisma un 21.gs eklektika ( plašākais un ar baldahīnu numuriņš ar kārtas numuru 7, ja kas), taču tā, protams, nav muiža. Domāju, ka Latvijā nekas tāds negadītos, jo mūsējie parasti ir ļoti korekti. Ja muiža, tad muiža, ja naktsmītnes stallī, šķūnī vai dzirnavās, tad tā tas arī tiek norādīts.

 

Bet ko nu par to. Blakus traktierī, kur var nobaudīt īpašo muižas alu vai ko speciāli grādīgāku, meitenes laipni gatavas strādāt pat divas stundas ilgāk, lai latvju izsalkušos pabarotu. Un galu galā – labā kompānijā laiks paskrien nemanot. Muižas kompleksā ir arī vecās vējdzirnavas, kur ierīkota kino istaba. Sanāk viens no romantiskākajiem kinoteātriem. SPA ierīkots ūdensdzirnavu telpās, dīķī var makškerēt vai doties izjādēs ( tās gan iepriekš jāpiesaka).

 

Mums palaimējās traktierī sastapt muižas retro foto fotogrāfu, kurš bija ar mieru sagaidīt mūsu kuplo bariņu nākamajā rītā, lai savā brīvdienā atvēlētu stundu mums. Gan par muižu pastāstīja, gan ļāva izbaudīt lielās, atjaunotās muižas auru, vieniem pašiem klīstot un aplūkojot gan vecas, gan jaunas muižai piederošās lietas. Bet pats galvenais safotografēja mūs  un ļāva iejusties retro tērpos un gaisotnē. Tas nemaz nebija viegli – sastingt uz 8 sekundēm nekustīgi. Mēs, kuri pieraduši ar telefoniem knipsēt bez apstājas, ar sajūtu, ka visu vajag uzreiz un tagad..

 

Tas ļauj saprast, ka tam arī tas mirklis domāts –  kopābūšanai, izbaudīšanai un novērtēšanai.

Nezinu vai vēlētos tur doties speciāli vēlreiz. Parks, SPA prieki un vējdzirnavas patika, viss ar tādu lietuviešu piešpricīti… tomēr ar saviem draugiem esmu gatava doties atkal, kaut rīt, vienalga kur un kā, ka tik kopā! Paldies jums foršie!

 

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU