5 IDEJAS ORGANIZĒTAI VIRTUVEI

08-05-2015

 

Virtuve ir viena no manām mīļākajām vietām dzīvoklī, tāpēc vienmēr cenšos to uzturēt vislabākajā darba kārtībā, piedomāju pie izskata un izkārtojuma kā arī pie kopējās sajūtas. Virtuvē varu atrasties es vai vēl desmit cilvēki, bet tai vienmēr jābūt aicinošai, mājīgai un iedvesmojošai. Lūk, pieci padomi, kā to izdarīt :

Pārdomāts plauktu novietojums

Izvērtē, kuras sekcijas plauktos izmanto visaktīvāk un, kurā brīdī. Vai virs izlietnes, kur visērtāk būtu atrasties traukiem, atrodas garšvielas un garšvielas neatrodas plīts tuvumā, bet kaut kur netālu no ledusskapja? Svarīgi arī pārskatīt cik efektīgi šie plaukti tiek izmantoti. Varbūt nepieciešama vieta jauniem (ne tikai pie sienas, bet arī aiz skapīša durtiņām)?

 

Sakārtota un funkcionāla darba virsma

Virtuves darba virsma ir vieta, kuru izmantot sanāk visvairāk, tāpēc uz tās jāatrodas tikai ikdienā visvairāk lietotajiem priekšmetiem. Ja vieta atļauj, labi pāredzamos groziņos vari izvietot recepšu grāmatas vai virtuves dvielīšus. Uz atsevišķas paplātes – mīļākos salātu dresingus, garšvielas un eļļas.

 

Trauki produktu glabāšanai

Visērtākais veids variants veiksmīgai produktu organizēšanai ir parūpēties, lai tiem būtu piemērota lieluma un formas trauks uzglabāšanai (nekādu saņurcītu plastmasas maisiņu vai ieplēstu papīra maisiņu). Izvēloties, piemēram,  tikai caurspīdīga stikla burkas, produkti būs viegli pārredzami, atrodami un neradīsies smaguma sajūta.

 

Papildus virsmas

Dažkārt brīva vieta vienkārši trūkst. Šādā gadījumā lielisks risinājums ir galdiņš (vairākos stāvos) uz riteņiem. Tas ne tikai pildīs galdiņa un skapīšu funkciju, bet būs arī viegli pārvietojams un izmantojams ne tikai kā virsma virtuvē, bet arī, piemēram, bāriņš dzīvojamajā istabā.

 

Labi izkopti ieradumi

Reizi mēnesī vai reizi divos mēnešos atvēli laiku padziļinātai virtuves tīrīšanai, kārtošanai un pārorganizēšanai. Kopš pēdējās tīrīšanas ikdienas ieradumi, iespējams, ir mainījušies – izvērtē tos un veic izmaiņas. Tosteri varbūt vērts nolikt tālāk, bet ērtāku novietojumu pelnījis rokas blenderis rīta smūtijiem.

  Beāte Ligere, stilsbeztabu.lv redaktore

FOTO :  theeverygirl.com, marymadethis.blogspot.com, theitsybitsyhouse.com, ladolcevitablog.com, planete-deco.fr

Komentēt

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU