DIENAS SVARĪGĀKĀ ĒDIENREIZE

16-04-2015

 

Laiks vienreiz par visām reizēm noskaidrot, kāpēc jau kopš agras bērnības to vien dzirdam – “Paēd brokastis!” Kāpēc ēdienreizi svarīgi neizlaist, ko tā dod mūsu ķermenim, veselībai un prātam…

Sākt dienu bez ēdiena ir kā uzsākt braukt ar mašīnu, kurā nav degvielas. Jebkuram ķermenim, lai tas pilnvērtīgi funkcionētu, ir nepieciešams proteīns, tauki un ogļhidrāti. Neskatoties uz to, cik daudz no rītiem vari ieēst (mēs un mūsu ķermeķi ir tik dažādi), noteikti uzpildi ķermeni ar nepieciešamo degvielu – uzturvielām un vitamīniem.

 

Brokastu ēdājiem ir labāka imūnsistēma. Zinātnieki ir izpētījuši, ka tie, kuri regulāri no rītiem ēd uzturvielām bagātus ēdienus ir veselīgāki un mazāk slimo. Tas palīdz izvairīties no diabēta, augsta holesterīna līmeņa, sirds un asinsvadu slimībām (izlasot nākamos punktus, patiesībā, pilnīgi loģiski).

 

Brokastis ietekmē to, cik daudz un ko Tu ēdīsi atlikušo dienu.

Dodoties dienas darbos, iepriekš nepaēdot, smadzenes saņem signālu uzkrāt nesaņemtās kalorijas, enerģiju. Automātiski radīsies vēlme apēst ko treknu, cukuriem un taukvielām bagātu. Citējot ārstu Tony Goldstone : “Ja Tu esi nonācis stresa situācijā, kurā radīta negatīva enerģija, netērēsi laiku, lai ēstu salātlapas“.

Ja no rīta baudīsi proteīniem bagātu maltīti, būsi izdarījis sev milzu pakalpojumu – dienas laikā būs mazāka apetīte, neradīsies kārdinājums pēc neveselīgiem ēdieniem.

 

Brokastis liek labāk strādāt Tavām smadzenēm.

Ar brokastīm Tu iedarbini ne tikai ķermeni, bet arī smadzenes. Uzlabojas izzināšanas funkcija, atmiņa, spriestspēja, reakcijas. Vārdsakot, esi devis smadzenēm signālu piecelties un kļūt aktīvam.

Brokastis uzlabo garastāvokli, nomierina.

Jebkuras maltītes neesamība, izlaišana vai gluži vienkārši izsalkums liek mums justies nomāktiem, satrauktiem, neapmierinātiem. Tā ir parādība, kuru izjutuši esam mēs visi. Par cik bagātīgas brokastis parūpējas par vienmērīgu enerģijas patērīņu dienas laikā, lielāka iespējamība, ka, ja pat nāksies izlaist ēdienreizi, joprojām jutīsies mierīgs un spēsi smaidīt, priecāties.

FOTO : donalskehan.com, tmagazine.blogs.nytimes.com, lily.fi

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU