Pastaigu pieturvieta. DIZAINS+/-MALTĪTE

02-04-2015

Nododam jūsu vērtējumam savu veikumu! Aizvadītajās brīvdienās čakli pastrādājām un, kopā ar saviem uzticamiem kolēģiem, domu biedriem un draugiem sarīkojām gan mini ekspozīciju “Kumosi no gastronomiskām performancēm”, gan arī savu kārtējo, mīļo garabērnu aizlaidām tautiņās vakariņas ”Dizains+/-Maltīte”.  Pasākums norisinājās visas lielās Dizaina Manifestācijas ietvaros un tieši 27. un 28. marts bija veltīts ēdienu dizaina pastaigām.

Pastaigu pieturvieta, kurā mēs atradāmies – Lāčplēša iela 55, Rīgas Lietišķā dizaina un mākslas skola. Paldies liels par viesmīlību. Netrūka jau arī poltergeistu, elektrības jautrību un visa pārējā, taču esam priecīgi par iespēju viesoties šajā skaistajā, atjaunotajā koka namā. Šoreiz vakariņās pētījām dizaina un gastronomijas saderību. Kā šīs nozares papildina viena otru, bagātina vai tieši otrādi.

 

Kā arī pētījām cilvēciskās kaislības…vakariņas neapšaubāmi ir socializēšanās process. Cik ļoti mēs protam sadarboties, vai ļaujamies provokācijām, kas spēlē galveno lomu ego notis personīgā simfonijā vai tomēr svarīgāka ir cilvēciskā pretimnākšana?


Šoreiz veidojām vakariņas nevis kā lielu izrādi, bet gan kā dizaina maltīti 20 cilvēkiem, tātad, daudz intīmākā gaisotnē. Pārsteidzošie momenti un pārsteigumi tika radīti ar mērķi vairāk atklāt dizaina un gastronomijas robežas. Vienā no vakariņu kārtām likām visiem vienā pusē galda sēdošiem vienoties uz konkrētu mērķi. Īpaši radītās uzkodas visiem kopā bija jābauda ar 7 metrīgu, gigantisku dakšu. Paēst varēja tikai tad, ja visa rinda spēja vienoties par rīcības plānu.

Radījām transformējošu galdu vairākās kārtās, zem kuras pašā apakšējā kārtā uzdīgst zaļa, mirgojoša zālīte. Kāpēc zālīte? Jo, protams, pieskaņojāmies gadalaikam. Pavasaris, pirmie asni, kas traucas pretim saulei, tieši tāpat kā mēs saguruši pēc ziemas ilgojamies zaļumu, dzīvības sulas un prieka.

Vēlējāmies pateikt, ka pavasaris ir īstais brīdis, lai iedegtu gaismu sevī, tieši tāpēc tapa ēdamlampas ( dizainera Mārča Ziemiņa ideja un pavāriņa Andra Jugāna izpildījums), kā arī zaļajā pavasara zālītē iededzām spožas lampiņas. Kad ārēja gaisma un iekšējā līdzsvarojas, tad iestājas harmonija.

Parasti jau pēc šiem radošajiem un trakajiem projektiem iestājas tukšuma sajūta, jo pārāk daudz tie prasa, taču tajā pat laikā priecē un dāvā spārnus. Cik labi, ka paliek vismaz fotogrāfijas, laika liecības, kurās ja izdodas var notvert mirkli, sajūtas, atmosfēru vai piedzīvojumu. Dalāmies tajās arī ar jums!


Paldies ļoti, ļoti liels visiem apmeklētājiem, kuri nāca, skatījās, izbaudīja, nebaidījās no jaunas pieredzes un uzticējās mums. Bez jums nekā tāda nebūtu. Paldies arī par ārkārtīgi mīļiem vārdiem, vēlējumiem un atbalstu!Visas komandas vārdā saku, ka ļoti to novērtējam. Paldies!

Bet vislielākais paldies fantastiskajai komandai par drosmi, par uzņēmību, par atbalstu, par stresu, par humora dzirksti, iesaisti un labo sirdi. Bez jums kā bez rokām. Paldies pavāriņiem Andrim Jugānam ( KUK BUK ), Kostjam ( KUK BUK), scenogrāfija, dizains un līdz ar mani kopīga ideju ģenerēšana Mārcis Ziemiņš, DJ Mareks Ameriks, gaismas Rūdolfs Kugrēns, super truper viesmīļi Perla un Andrīts, kā arī labajam gariņam, eņģelim Norai. Paldies, paldies, paldies!!!

FOTO : Beāte Ligere, Mārcis Ruiķis

Komentēt

  1. Anita , 02-04-2015 [Komentēt]

    Lieliski! Par maltīti grūti spriest, toties dizainŗts gan process, gan vide. Radoši!

  2. Anonīms , 06-04-2015 [Komentēt]

    Izlikt beigtus dzivniekus savas gastranomiskajas performances nav nekas normals!

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU