DABA, MOSTIES!

31-03-2015

 

Kaut kur starp pirmajām siltajām dienām un sauli, starp vēju, lietu un pazaudētām sniegpārsliņām, dzestrajiem vakariem un vēl dzestrākajiem pavasara rītiem sāk mosties daba. Skaista, spēcīga, zaļojoša un tīra.

Šajā mēnesī mums bija patiess prieks iepazīties ar dizainera un skulptora Timo Sarpaneva radīto čuguna katlu Sarpaneva (1960). Saskaņot moderna dizaina iespējas ar jau zināmām, spēcīgām tradīcijām iedvesmoja viņa vectēvs kalējs. Šādā katlā ēdienu gatavot var gan cepeškrāsnī, gan uz plīts. Tie ir smagi un pārklāti ar emalju, kas aizsargā no ēdiena aromāta iesūkšanās katlā. Noņemamo koka rokturi var izmantot, lai noceltu katlu vai katla vāku.

 

Protams, ja runājam par iittala dizaina priekšmetiem, neatņemama sastāvdaļa ir Oiva Toikka stikla putni un Heikki Orvola,  Kaj Franck (1952) universālie, klasiski baltie Teema virtuves trauki. Jaunums iittala klāstā ir dekoratīvās stikla pudeles dažādos izmēros un krāsās. Tās izmantot vari ne tikai kā vāzes skaistiem pavasara ziediem, bet arī uzglabāt tajās svaigās bērzu sulas vai pasniegt smalku baltvīnu.

Ziņojums ir nodots -  mostās daba, mostamies mēs! Veikalu iittala meklē Rīgā, Aspazijas bulvārī 24

FOTO : Beāte Ligere

Beāte Ligere, stilsbeztabu.lv galvenā redaktore

Komentēt

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU