STIKLA KALEIDOSKOPS

10-03-2015

 

Vai atceries, cik ļoti bērnībā izbaudīji lūkoties kaleidoskopā, kurā tik šķietami haotiski un neparasti, bet ļoti koordinēti viens pie otra krita krāsaini, caurspīdīgu papīriņu gabaliņi? Šajā krāsu spēlē varējām lūkoties minūtēm, pat stundām ilgi. Liekas, ka pavisam līdzīgu spēli pieaugušajiem radījuši divi franču dizaineri Ronan un Erwan Bouroullec, jaunākajā Somijas zīmola iittala kolekcijā Ruutu. Tajā ne tikai burvīgo krāsu, bet arī tīru līniju un ģeometrijas saspēle.

 

Tulkojot no somu valodas,  Ruutu nozīmē dimants (arī kvadrāts). Šajā kolekcijā pieejamas desmit vāzes piecos izmēros un septiņās krāsās un, lai arī tās forma ir šķietami vienkārša, tās ražošanas process ir īpaši sarežģīts un laikietilpīgs, jo, kā zināms, stiklam patīk iegult apaļās, nevis taisnās formās.

Tās tiek pūstas tērauda formā un pulētas ar rokām, tāpēc tās formu un piesātinātās krāsas, diennakti garā ražošanas procesā, veido 7 prasmīgi meistari. Katras vāzes apakšā atrodamais dizaineru veidotais gravējums jebkuru Ruutu vāzi padara īpaši unikālu. Pūstā stikla mainīgums un rezonējošās plakanās virsmas veido elegantu kombināciju ar ģeometrisko formu.

 

Ruutu vāzes ideja aizgūta no vispārīgas un  iittala zīmola jau iepazītas, ģeometriskas formas šūnas. Tās izmantojamas atsevišķi katra par sevi vai kā kolekcijas daļa. Jebkurš brīvi improvizējot var radīt negaidītu krāsu, augstumu un izmēru kaleidoskopu neskaitāmās variācijās.

Jaunākās iittala zīmola Ruutu kolekcijas vāzes meklē iittala veikalā Rīgā, Aspazijas bulvārī 24

 

FOTO : iittala.com

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU