Ak, sievietes, sievietes…

04-03-2015

 

Skaistās, gudrās, izturīgās, iejūtīgās, saprātīgās, neprātīgās, kaislīgās, jautrās, paškritiskās, mīlētās, pašpietiekamās utt. Visādā ziņā superīgās..Laiks jums, laiks mums, laiks pavasarim un līdz ar to visam, kas tam piedien. Es jūs lutināšu 8.martā, LU Botāniskā dārza Palmu mājā, sagādājot svētkus, prieku un iedvesmu. Savukārt vīrieši, lai lutina,  dāvājot ziedus, kuri nekad nevar būt par daudz..

Mēs piedāvājam vairākas versijas, atstājot rozes, hiacintes, narcises un visu ierasto citai reizei. Šoreiz par citādo, neierasto, savādāko, īpašāko…Ja reiz saņemti ziedi, tie jāievieto vāzē. Jauki, ja ir iespēja izvēlēties vāzi ar raksturu, pareizajā kombinācijā, uz īstās nots…

 

Dāmai ar raksturu – helokonijas zieds Alfredo Haberli dizaina  zeltaini brūnajā karafē Essence. Nebūt nav vienmēr jādāvina ziedu klēpji, pietiek saņemt vienu, īpašu ziedu ar stāstu, lai saņēmēja nolasītu sūtīto ziņu.

Arī pasaules tendences vēsta, ka cieņā neparasti ziedi vai zari, kas simbolizē nevis vientulību, bet gan saderību ar attiecīgo vidi, stilu un vēsta par pašpietiekamību. Šāda zieda un vāzes kombinācija derēs stiprām, pārliecinātām, neatlaidīgām sievietēm, kuras pārzin arī smalkus dizaina un stila knifus.

 

Kaislīgajām neapšaubāmi melns un sarkans. Sarkanās anemones ar melniem vidiņiem tieši tāpat kā kaislīgas sievietes daba. Nevaldāma, daiļa, piesātināta, bet ar slēptiem nodomiem, kurus diktē dabas mātes. Atzīstamies godīgi, nu tak reizumis mūs dīda gan velns, gan sātans, jo kā gan citādi mēs liktu pasaulei riņķot? Ja tas nav pārmērībās, bet samērīgās devās un nenodara postu apkārtējiem, bet gan piešauj tikai vajadzīgo asumu, tad kāpēc gan ne? Sarkanās anemones kārtojām minimālisma stilā ieturētajā, iittala jaunākās kolekcijas Ruutu Ronan un  Erwan Bouroullec dizaina vāzē.

Stila tendence ko pati daudzviet raudzīju ar savām acīm arī nesen Londonā vēsta: ziedi jākārto diagonālē un skaitā pa trīs vai pieci. Tas piestāv arī sievietēm, kuras dodas kaisles pavadā, jo šāds ceļš nekad nav taisns un gluds..velk pa diagonāli.

 

Eh, nu tak es kā romantiķe neatstāšu jau arī romantiskās būtnes bez ziediem. Lai iet gaišie, maigie pasteļi! Lai arī tas ir neorģināli, tik un tā ik gadu pavasarī pasteļtoņi izvirzās priekšplānā. Tumšās ziemas izslāpusī dvēsele alkst gaismas, prieka un daiļuma. Maigi rozā tulpes ( patiesā nodeva Klārai Cetkinai, tik sarkanās tulpes nomainām uz maigi rozā) baltajā, ziedu formas Heikki Orvola dizaina vāzē Carambola. Piepildīšu, ka visus šos skaistos traukus jeb vāzes ziediem vari iegādāties iittala zīmola veikalā Aspazijas bulvārī 24.

Pasaules tendence vēsta attiecīgās krāsas ziedi jāsaskaņo ne tikai arī ar vāzi, bet arī ar fona krāsu, kur ziedi atradīsies. Jau pamanījāt, ka visas vāzes ar ziediem izvietojām uz pieskaņotiem foniem? Mums laimējies, jo birojā ir vairākas krāsainas sienas, līdz ar to varam to darīt bez bēdu. Ziedi ne tikai kalpo par prieka un iedvesmas vēstnešiem, bet kalpo arī kā lielisks interjera elements.

Un saldajam ēdienam atstāšu savu īpašo 8. marta ziedu, kuru man dāvāja kādā ziedu veikalā. Redz, citiem tādas pat nepiedāvā, bet man iznesa kā vecos, labos laikos – no letes apakšas, taupot īpašiem klientiem. Paldies dāvinātājiem! Jāsaka, nedaudz samulsu, jo skaidrs jau, ka mēs katrs ar kaut ko asociējamies.. Izrādās, kā man paskaidroja, es nesot jaunu dvesmu, esmu neordinārāka domāšanā un atļaujos eksperimentēt. Varbūt tā arī ir, laikam jau citiem labāk redzams.

Un kāpēc gan ne? Nu jau savos 40 gados ne reizi vien esmu saņēmusi gan tulpītes no tēta, gan rožu klēpjus no mīļotiem vīriešiem, kāpēc gan lai šogad tā nebūtu sakne, pat, ja man nezināmas izcelsmes? Es to asociēju ar sievietes būtību. Jo kur gan sākas cilvēka saknes – sievietes klēpī, kur slēpjas sievietes izdzīvošanas māka – stingrā kātā, pildītā ar dzīvības sulu! Kur zarojas cilvēces laime – ligzdā un izaugsmes priekā. Tieši tur rodas pirmie cālēni, tur izaug cilvēki ar labu sirdi un, tur rodas vistrakākās idejas, kurām jāļauj īstenoties. Lai pasaule kļūtu skaistāka, gaišāka un labestīgāka!

Tad nu, dāmas, priekā par mūsu svētkiem! Neatkarīgi kādus ziedus saņemsiet un, kurās vāzēs liksiet, galvenais, lai pašās uzplaukst sapumpurots zars!

FOTO : Beāte Ligere

Komentēt

  1. Irma , 14-03-2017 [Komentēt]

    Puķe supoarīga – https://goo.gl/xZiicb

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU