STILSBEZTABU.LV AICINA…TĒJAS PĒCPUSDIENA PALMU MĀJĀ

19-02-2015

 

Par pasākumu raksta Gundega :  “Laipni lūgti uz tasīti tējas” 

Bilžu galeriju meklē šeit.

___

Tējas pēcpusdienas vēsture aizsākusies Anglijā, jo kurš gan nezin, ka angļi vēl joprojām pēcpusdienā izbrīvē laiku tējas baudīšanai un katra sevi cienoša iestāde: restorāni, viesnīcas vai kafejnīcas rīko pat speciālas tējas pēcpusdienas, kur tiek servēta tēja, tradicionālās angļu sviestmaizes un gardi našķi.

Tējas popularitāti Anglijā veicināja Čārlza II laulība ar portugāļu princesi Katrīnu, kas ļoti mīlēja tēju, taču tējas pēcpusdienas  tradīciju 19. gs. sākumā ieviesa Austrumanglijas Bedfordas reģiona hercogiene Anna. Tējas dzeršana un cienāšanās ar uzkodām ap pulksten četriem vai pieciem pēcpusdienā aizsākās, lai remdētu izsalkumu un īsinātu laiku no pusdienām līdz vakariņām. Šajā rituālā labi iederējās arī nesen popularitāti ieguvušās sviestmaizes, par ko savukārt jāpateicas Sendvičas grāfam.

Pēcpusdienas tēja ir daudz vairāk par vienkāršu tējas dzeršanu – tā ir kopā sanākšana, tas ir sociāls rituāls ar sarunām, tas ir laiks būt.. baudīt..un dzīvot!

 

Radošā apvienība “Skudras metropole”un stilsbeztabu.lv  aicina visus, kas mīl un svin dzīvi uz īpašu, neparastu tējas pēcpusdienu zaļo augu ielenkumā, LU Botāniskajā dārzā, 8. martā plkst. 17.00!

Oda Sievietei neapšaubāmi var notikt gan kafejnīcā, gan restorānā, gan parkā, gan mājās, taču ja gribas ko vairāk…

Ja gribas pacelties nedaudz uz pirkstu galiem, ja gribas jau tūliņ un tagad sajust pavasari – saklausīt putnu čalas un muzikālus akordus.

Pacelt dzirkstoša vīna glāzi un nobaudīt grēcīgu kārumu,  kas kūst uz mēles gala – par dzīvi!

Sagādāt baudījumu acīm un prātam, apskatot un izgaršojot īstas gleznas. Dzert tēju zaļojošu augu ielenkumā..

Sagādāt prieku sev, mīļotam cilvēkam vai kādam, kurš to sen jau ir pelnījis. Atvilkt elpu no ikdienas skrējiena un gūt meklēto iedvesmu…

Apstādināt  mirkli un izbaudīt… Viss ir iespējams!

 FOTO : Beāte Ligere

- Ieejas karte  vienai personai pie 4 vietīga galdiņa ar dzirkstošu vīna glāzi, īpašām Kuk buk pavāra Andra Jugāna uzkodām un  gardiem našķiem – 30 eiro, tajā skaitā ieejas biļete Botāniskajā dārzā.

- Ieejas karte  vienai personai pie 2 vietīga galdiņa ar 2 dzirkstoša vīna glāzēm, īpašām Kuk Buk pavāra Andra Jugāna uzkodām un gardiem našķiem – 40 eiro, tajā skaitā ieejas biļete Botāniskajā dārzā.

Pieteikšanās sūtot e-pastu uz info@stilsbeztabu.lv, līdz 4.martam! Vietu skaits ierobežots!


Uzmanību!!!

Tikai reizi gadā ir tāda diena,  kad uzzied pārāk salda romantika,  kad var atļauties vairāk cukurpūdera kā ikdienā un, kad triumfē sievišķība…

Komentēt

 1. Tatjana Ozerova , 28-02-2015 [Komentēt]

  Hotim posetitj vase interesnoe meroprijatie 08.03 4 celoveka
  1.Tatjana
  2.Galina
  3.Julija
  4.Zigmunds
  Zdem podtverzdenija
  i parolja dlja vhoda.
  Skoljko stoimostj?

 2. Inga , 09-03-2015 [Komentēt]

  Paldies, paldies, paldies! Par to, ka likāt sajusties kā dievietēm :)

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU