METRO BIĻETE UZ DĀRZNIECĪBU / 1. DAĻA

18-02-2015

Jānopērk metro biļete, jāizvēlas pareizā līnija un ceļš pa Londonas ārēm var sākties.

Pirmā un obligātā pietura neapšaubāmi ir Tate Modern muzejs, kur ikreiz jāiegriežas, lai apskatītu jau iemīļotos patstāvīgās ekspozīcijas darbus un jaunāko laikmetīgo mākslu..

Nākamā pietura -  pusdienu pauzīte. Pārliecinājos, ka ēdināšanas nozarē un jomā arvien vairāk uzsvars tiek likts uz visu zaļo, svaigo un īsto. Tieši tāpēc veras arvien jaunas vietas, kurās galvenie spēlētāji ir augi. Jā, jā es pat bilstu, ka sākusies zaļo augu mānija! Uzreiz varu ieteikt divus lieliskus atradumus – vienu izsmalcinātiem pilsētniekiem, snobiņiem, kuri nocietinājušies aiz metroseksuāļu maskām, tomēr dziļi sirdī glabā sevī dabas bērnu, bet otru absolūti neglābjamiem romantiķiem.

Pirmā vieta ir pavisam nesen atvērtais Sky Garden, kas patiesībā ir milzu ofisu ēka ar n-tiem stāviem. Pašā virsotnē atvēlēta vieta gigantiskiem zaļo augu dārziem, kuriem visapkārt pa gigantiskiem logiem var skatīt Londonu no putna lidojuma. Šķiet nekļūdīšos, ja teikšu, ka tas ir viens no augstākajiem punktiem Londonā (lai tur tiktu, jāiziet caur skeneriem un drošības kontrolei kā lidostās). Patīkamais bonuss, kā jau snobiņiem arī man tajā skaitā ) – lielajā, plašajā foajē atrodas neliels bāriņš, kur, baudot kokteili, var vērot satriecošu Londonas saulrietu, lieciet to aiz auss. Turpat paslēpušies vēl 3 restorāni. Divi no tiem atvērti pagājušā gadā un trešais tikai pirms pāris dienām. Restorāni dažādām gaumēm un patikšanai -  brasserie, jūras velšu un tradicionālāks britu variants.

 

 

 Taču mans šī brauciena favorīts,jaunais favorīts pasaules restorānu kartē, neapšaubāmi ir vienkārši fantastiskais restorāniņš  “Petersham Nurseries” Ričmondā,  Londonas piepilsētā (40 minūšu brauciens ar metro ). Kā zināms, angļiem dārzniecība ir gandrīz kā svētnīca – dārza darbi viņiem ir jogas un meditācijas vietā.

 

Tad nu, lūk, šajā dārzniecībā ir gan lekciju istaba, gan vienkārša tējnīca, gan fantastisks veikaliņš ar dažnedažādām dārza un skaistuma lietiņām, nemaz nerunājot par ziediem un augiem. Taču visšarmantākais šajā kompleksā ir tieši restorāns.

 

Iekārtots vecā, lielā siltumnīcā – stils apbružāts vintāžs ar veciem koka galdiem, kumodēm, kristāla lukturiem, mežģīņotām galda segām, smilšu grīdu, nesaprotamām indiešu glezniņām ( tās nu bija vienīgās, kas čutenīt mulsināja) un ļoti daudz ziediem. Kad dvēsele alkst pavasara, tad, ieejot šādā svētnīcā, kur hiacinšu un narcišu smarža gandrīz gāž no kājām, aizmirstās viss uz pasaules. Arī ēdiens fantastisks, jo visas sastāvdaļas lielākoties audzētas uz vietas – ļoti svaigi, ļoti ekoloģiski un bezgala gardi! Arī šampānietis vai dzirkstošais vīns pašu darināts ar ekoloģiskām rožu ziedlapiņām. Ak Dievs, lūdzu, gribu atpakaļ – ļoti, ļoti!

 

Kad esmu beigusi jūsmot, tad atgriežos metro un braucam tālāk uz vietu, kas mūsu patiesais galamērķis, bet par to nākamajā reizē…

Komentēt

  1. Baiba Prindule , 21-02-2015 [Komentēt]

    Nu tā, Gundeg, es tagad nevaru nosēdēt kā man uz turieni gribās!!!!

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU