DZĪVESSTILS, DIZAINS, GAISMA

18-02-2015

 

Interjers ir tiešs Tava dzīvesstila attēlojums. Jā, par to spēj runāt ne tikai Tava uzvedība, apkārt esošie draugi un paziņas, apģērbs vai tikko iegādātā mašīna. Tas, kādu vidi esi radījis mājoklī, kurā dienu no dienas atgriezies, lai atpūstos, lai uzkrātu spēkus un atgūtu sevi, par Tevi un Tavu patieso dzīvesstilu pastāsta daudz vairāk.

Jau kopš trīsdesmitajiem gadiem, kad pirmos zīmola iittala soļus spēra tā radītāji, dizaineri Alvar Aalto un Kaj Franck un līdz pat mūsdienām – iittala (veikals Rīgā, Aspāzijas bulvārī 24) rada pasakaini skaistus, tajā pašā laikā vienkāršus un praktiskus dizaina priekšmetus, kuri ar kvalitāti un skaistu vizuālo identitāti ir spēj kļūt par neatņemamu jebkura skaista interjera sastāvdaļu…

 

Norvēģijā dzimušā dizainera Magnus Pettersen, stilu var raksturot ar vārdiem „rūpnieciskā greznība”, jo viņa darbos pastāvīgi izpaužas pretstati. Tā arī 2013. gadā radītā dizaina galda lampa Leimu. Tās  izveidošanu iedvesmoja iespaidīgā stikla un betona saskaņa mūsdienu arhitektūrā. Pateicoties spēcīgajai betona pamatnei un iespaidīgajai stikla lampas daļai, ko iedvesmojuši tradicionāli lampu abažūri, Leimu kļuva par pilnīgi jaunu apgaismojuma konstrukciju, kurā jūtīgums saduras ar spēku.

 

 

Un vēl…

 

Somijā dzimušā dizainera Harija Koskinena mērķis ir atrast gan lietotājam, gan ražotājam inovatīvus risinājumus, viņa mēbeles un daudzveidīgie dizaina izstrādājumi izraisījuši lielu starptautisko ieinteresētību.1999. gadā viņš radīja pūsta stikla skulptūru, kurai raksturīgas dzidras un tīras līnijas – svečturi Lantern. Starp dzidrajām stikla sieniņām perfekti iekomponēta svece rada gaisā izkliedētas gaismas ilūziju.

Pavisam nesen, 2013. gadā, šī ikona atdzima vēlreiz, nu jau elektroniskajā versijā. Elektrība paplašina Lantern svečtura izmantošanas iespējas – apgaismojuma instalācijas var tikt ierīkotas daudzās dažādās vietās (plauktos, publiskās vietās). Lantern forma ir ļoti monumentāla, tāpēc tā lieliski atklājas gan ar elektrības, gan ar dabīgas liesmas palīdzību.

FOTO : iittala.com, sasaantic.com, divaaniblogit.fi, kellyinthecity.com, agentbauer.com, cocokelley.com

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU