Jauni kaimiņi, tās vienmēr ir jaunas iespējas..

10-02-2015

 

Jaunas pazīšanās, jaunas sarunas, jauna informācija, jauna pieredze, jauns stāsts. Mums paveicies –  blakus jeb ,būsim precīzi, zem mūsu namiņa pavisam nesen iemitinājušies jauni kaimiņi, zīmols iittala un cilvēki, kuriem patiesi rūp labs dizains.

Somi, tāpat kā visi skandināvi, jau sen izslavēti ar labu gaumi, prasmi novērtēt un radīt skaistu dizainu. Somu darinātais stikls pasaulē pazīstams un novērtēts jau daudzus gadu desmitus.Tie, kuri interesējas par dizaina lietām, mūsu kaimiņus noteikti jau pazīst, jo kaut vai tikai slavenās Alvar Aalto vāzes, šķiet, komentārus neprasa.

 

Man jāatzīstas -  iittala traukus zināju jau iepriekš, arī  pieminēto Alvar Aalto vāzi, tomēr pilnīgs jaunums man bija fakts, ka vāze radīta attēlojot Somijas ezeru kontūras. Esot ciemos un kopīgi dzerot  ar kaimiņiem tēju, uzzināju daudzus šādus stāstus un interesantus faktus. . .

Kamēr gandrīz ik rītu eju gar skatlogu un raugos uz skaistām lietām, tikmēr tās ir un paliek tikai lietas, tomēr, kad cilvēki, kuri tās rada un pār tām rūpējās pastāsta kā tās radušās, tad, godīgi sakot, mazliet aizraujas elpa. Par to cik tālu sniedzas cilvēka fantāzija, par to, ko pamana mākslinieka sirds un acs, par to, ko var paveikt rokas un par to, ka galu galā katra lieta nes sevī iekodētu īpašu stāstu vai informāciju.

 

Protams, saruna pēc sarunas, tēja pēc tējas un kaimiņu būšana pārtop jaukā draudzībā. Un tad jau var servēt arī pusdienas no ārkārtīgi skaistiem jaunās “Tanssi” kolekcijas traukiem, kur divas lapsiņas, ignorējot mūždien steidzīgo ritmu, ļaujas vienkārši dejai. Varbūt Valentīndiena ir īstais brīdis pievērsties veselīgam dzīvesveidam ( …eh, kā man to vajadzētu!) un kaut vienu pašu sarkanu ābolu servēt skaistā šķīvī, kas maltīti pacels citā līmenī. Tādā, kur saprotamies bez vārdiem..

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU