ZIRGA GADS AIZVADĪTS

29-12-2014

“Ujjjjjjjjjj!” Tiešām gribas iesaukties: “Ujjj, cik ātri!”. Jau, jau atkal paskrējis… Kā jau zirga gadam piedienas, tas aizauļojis vēja spārniem… Tāpēc paldies Tev, zirgs, par skaistu, trauksmainu izjādi. Brīžiem riksīšiem, brīžiem jaukā pastaigā, brīžiem auļos vien…

Un man tomēr gribas teikt, ka lielākā bagātība ir viss, kas ar mums noticis. Atkal pa gadu esam kļuvuši vecāki, toties ieguvuši jaunu pieredzi, apguvuši jaunas prasmes, ieguvuši jaunas zināšanas un vēl, un vēl un vēl… Un tā kā nākamais ir kazas gadiņš, tad nu, lūk, to sagaidīsim ja ne gluži kūtiņā, tas siltumnīcā gan.

 

Mans jaunais gads smaržo pēc siltumnīcas zemes, kurā iedēstītas patiesas vērtības, kur stiklos var vērot saules zaķus vai pusnakts dzidrās un vēsās ziemas zvaigznes, lāsteku kūstošās dejas un būt par daļiņu visuma, atstājot glamūrīgās viesistabas, svinību un deju zāles citai reizei. Uz salmu ķīpām un ar glamūrīgu lustru. Lai saplūst kontrasti, radot iespēju sākties jaunam stāstam. Kāpēc tad tieši siltumnīca? Jo tā ir vieta, kur dīgst jauni asni, tātad, kur top jaunā gada apņemšanās, kur dzimst jaunas idejas, mērķi un skaisti sapņi.

 

Protams, vispirms gādājam siltumu, tāpēc mūsu Valmieras siltumnīcā ir arī krāsniņa, kurā vērot uguns kaisli un, kur mājīgi sprakšķ kamīnā sakrautā malciņa. Siltumam noderēs arī iededzinātās daudzās sveču liesmiņas, kā arī spuldzīšu virtenes. Par galdu izmantojam vecas, iekārtas durvis uz kurām aizšūpojam visas aizgājušā gada raizes un iešūpojam jaunas prieka dzirkstis.Virsū klājam mežģīņotu galdautu, kur ziedu rakstos cēlām domām aizķerties. Pārējo galdu rotājam ar mežu sūnām, kurās sabiruši zelta āboli un iedegtas brīnumsveces, lai katram pa brīnumam tiek! Par sēdekļiem kalpo siena ķīpas, lai kaza pabarotu.

 

Dekorējām siltumnīcu pēc sirds patikas. Mana izvēle ir apsūbējis kā arī spožs zelts, kristāls kontrastā ar dabas mātes veltēm -  sūnām, koku ripām, bērza tāsīm utt. Kontrasti, krāsu saspēle ierastais un neierastais. Viesistabas lustra piedzīvo transformāciju un pārceļas Jaungada naktī dzīvot siltumnīcā. Ja jau svētki, tad ar šika piedevu.

No kartona izveido mazus groziņus kas kalpo kā galda kartes. Iekšā var likt pārsteigumu viesiem, lava vēlējumu, pašu ceptu cepumu vai vienkārši izdekorēt pēc sirds patikas. Mēs sabērām kā jau siltumnīcā pienākas mazas sēkliņas, katram viesim citu. Un tad nu viss pašu rokās, izaugs brīnums vai nē.

Vecmāmiņas spogulī sakrājušās vērtīgas un viedas atziņas. Kurš pusnaktī tajā ielūkojās, tas taps galvas tiesu gudrāks! Koka ripas izmantojam kā dekoru paliktņus vai arī tie kalpo svētku cienasta izvietošanai.

 

Tukšo fotogrāfiju rāmīti izmantojam kā ziņojuma dēli un rakstam ko vēlamies. Es izmantoju brūnos cukurgraudiņus un tapa 2015. Stikla bumbas pildām ar birstošu brūno cukuru un iekšā paslēpjam galda kartes jeb Jaunā gada vēlējumus.

 

Vīnogas nopūtu ar zelta krāsu un izmantoju par dekoru. Taču zinātāji saka, ka tieši pusnaktī jāapēd 12 vīnogas – nekrāsotas,protams, un jāiedomājas 12 vēlēšanās, tad tās noteikti piepildīsies. Galda piederumus rotā ar sūnām un mazu kristāla lodīti, kurā atspīd visas varavīksnes krāsas un sanākušo viesu smaidi.

 

Bērza tāsī liku koka zīmuli un papīru kur tieši pusnaktī rakstīt viskvēlāko vēlēšanos, tad to sadedzina un pelnus iemet šampānieša glāzē un izdzer. Tikai to jāpaspēj izdarīt 12 sekundēs, kamēr sit pusnakti.

 Telpu var rotāt ar gada spilgtākiem foto uzņēmumiem. Vispirms tiek dota vaļa fantāzijai un sanākušie viesi klāsta savu versiju par notikumiem, bet  pēcāk foto kartīšu vaininieki atklāj savus spilgtākos gada notikumus visā krāšņumā.

 

Viesiem izdala vienreizējos fotoaparātus un top katram viesim sava Jaunā gada sagaidīšanas kolāža 31 datums – 31 fiksēts mirklis. Tas var būt jebkas, atraktīvākā deja, dziļākais dekoltē, gardākais kumoss, uguņošana vai brīnumsvecītes dzirkstis. Pēc tam filmiņas attīstot varēs redzēt cik dažādi mēs raugāmies pasaulē un tieši tur arī slēpjas dzīves skaistums.

 

Pusnaktī neapšaubāmi vajadzīga uguņošana. Mēs tradicionālo aizstājam ar uguns baļķu iedegšanu, kas sildīs visu svētku nakti, bet izgrieztā uguns zvaigzne dāvās sapņu piepildījumu. Lai top, lai piepildās, lai īstenojās! No sirds visiem – laimīgu 2015 Kazas gadiņu!!!

Lai top, lai piepildās, lai īstenojās! No sirds visiem – laimīgu 2015 Kazas gadiņu!!!

FOTO : Beāte Ligere

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU