ZIEMASSSVĒTKU DĀVANU CEĻVEDIS / “SVĒTKU GALDAM”

18-12-2014

Klāt 2015.gada pēdējais un noslēdzošais, stilsbeztabu.lv veidotais, Ziemassvētku dāvanu ceļvedis. Labākais mājoklim, labākais skaistumam un labsajūtai, labākais stilam. Nu laiks apskatīt ko burvīgu atradām īpašajam svētku galdam vai cienastam. Viss no Latvijas ražotājiem.

 

MR. PLŪME pussausais un karstsidrs / Cena ~ 7€, meklē Kalnciema ielas tirdziņā, Valmiermuižas tirgotavā Valdemāra pasažā vai veikalos “Abra”, “Pienene”, “Krokuss” Aizkrauklē, “Garšas pietura” Ogrē, “DB daba” Jelgavā u.c.

Dabīgs ābolu sidrs, vākts Jumpravas dārzos un raudzēts, izmantojot vairāku gadu laikā uzkrātās zināšanas. Pieejams gan saldais, gan pussausais un sausais, nu arī karstsidrs. Ideāli smalku garšu meklējumiem vēlā Ziemassvētku vakarā, protams, pieaugušo ģimenes locekļu lokā. Ja iegaršojies, iespējama arī ekskursija uz sidra darītavu.

 

 

NELLEULLA šokolāde / Cena sākot no 5.70€ līdz 22.95€, meklē NelleUlla veikaliņā, Audēju ielā 1

Šokolāde, kura paredzēta patiesi īpašiem dzīves mirkļiem. Tik skaista, ka tā vien gribās plauktiņā nolikt un ik dienu tik priekā noskatīties, bet arī brīnumgarda, ka atliek vien ļauties un vienu pēc otras to nogaršot. Vienkārša un patiesi perfekta dāvana jebkuram šī vārda cienīgam saldummīlim.

 

 

BURSH izlejamais alus / Cena sākot no 2€ līdz 2,60€ litrā, meklē alus darītavā, „BURŠI” (Pļaviņu novads), kafejnīcā “TAKA”, Valmiermuižas tirgotavā Valdemāra pasažā, veikalos “Alus Tirgus”. Pilnu tirdzniecības vietu sarakstu meklē šeit.

Īstiem alus cienītājiem un cienītājām uz kārā zoba jeb lielā Ziemassvētku galda virsū jāliek no pavisam nelielas alus darītavas Aiviekstes pagastā nākušais izlejamais alus Bursh. Nav klasisks svētku dzēriens, bet latvisks pavisam noteikti. Piestāvēs sātīgai maltītei vai kā viegls dzēriens pirms tās.

 

 

IEVAS sieri / Cena sākot no 10€ kilogramā. Meklē Rīgas centrāltirgū, lielveikalos “Stockmann”, “Rimi”, “SKY” u.c. pilnu tirdzniecības vietu sarakstu meklē šeit.

Ja svētkos vairāk par dažādiem našķiem kārojas ko sāļu un ne tik saldu, svētku galdam vai cienastam droši izvēlies kādu no bagātīgajiem Ievas sieriem. Ne tikai klasiskais, bet arī ar interesantākām garšām – nātres vai timiāna, bazilika un tomātu garšu, vai mārrutkiem, sīpolu un ingveru. Gardi!

 

 

SĒŅOTAVA  komplekts austersēņu audzēšanai mājās / Cena pasūtot mājaslapā 7€ , citur 10€ , meklē senotava.lv, veikalos “Pienene”, “Abra”, Rimī veikalos “Klēts”

Kā būtu ar mājās audzētām sēnītēm? Uzreiz ēst nevarēs, bet pavisam iespējams jau nākošajā ciemošanās reizē (ja veiksmīgi būs sekots instrukcijai) draugi vai ģimene cienās ar svaigi augušām mājas austersēnēm. Interesanta un oriģināla dāvana tām saimniecēm, kurām patīk eksperimenti un, protams, garšo sēnes.

 

 

DAUGMALES JĀŅA BIŠU MEDUS / Cena sākot no 1.80€ līdz 8.80€ , meklē veikalā “Medus istaba” vai Doma laukuma svēku tirdziņā.

Tik daudz un dažādi veidi – liepu, pavasara un meža ziedu, griķu, viršu, amoliņa un šūnu medus. Tas viss nācis no Daugmales Jāņa bišu saimniecības Ķekavā. Arī veselīgie našķi – dzērvenes un dažādi rieksti medū. Medus, šķiet, ir tas kārums, kuram jābūt jebkura latvieša virtuves plauktiņā, arī Tavā. Saldi un ļoti veselīgi!

 

 

MŪ CAFE dāvanu karte / Cena 5€, 10€ vai 20€ , meklē Mū Cafe, Tērbatas ielā 66

Maza kafejnīca, kura pavisam noteikti nes lielu vezumu – fantastiski garšīgas beļģu vafeles, sāļās karameles snikeri, dažāda veida brauniji, maizītes ar tapenādi, avokado, tomātiem un rukolu (ar pašcepto bio miltu fokaču), zupiņas, saldētais jogurts no Straupes piena un daudz kas cits. Viss tiek gatavots uz vietas, piemekēts sezonai un klientu vēlmēm. Var izbaudīt kafejnīcā vai paņemt uz mājām un sacienāt draugus, ģimeni. Gaaaršīgi!

Beāte Ligere, stilsbeztabu.lv redaktore

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU