Komforts un dizians / Agnese Nagle

09-12-2014

 

Agneses Nagles pīto krēslu ieraudzīju kādā lielveikalā un nodomājusi, ka tas nu gan ir vareni skaists un oriģināls sēžamais. Tāpēc pirmais tā rīta uzdevums bija atrast dizaineri sociālajos tīklos un sazināties. Viss noritēja veiksmīgi tikos ar Agnesi kādas aukstas darba dienas pēcpusdienā.

Agnese šobrīd strādā uzņēmumā, kas nodarbojas ar tapsēto mēbeļu ražošanu tepat Latvijā, taču tas nav aizdzinis vēlmi uzsākt savus projektus un kolekciju. Dizainere stāsta, ka jau bērnībā aizrāvusi zīmēšana un gleznošana, to Agnese apguvusi pie mākslinieka Jāņa Anmaņa. Obligāts vasaras pasākums bijušas nometnes ar mākslinieka līdzdalību, kurā tolaik filmējuši, zīmējuši un veidojuši teātra izrādes. Un, protams, dizains. Par savu specialitāti izvēlējās tieši interjera dizainu, jo tas, pēc Agneses domām, ir vairāk strukturēts.

 

Kā jau minēju, darbs uzņēmumā nav iedvesis bailes darboties vienai; Agnese saka, ka firma iedvesmo, palīdz redzēt, ko cilvēkiem vajag, ko tie grib, tur ieguvusi daudz zināšanu. Bakalaura studiju laikā nācies izvēlēties prakses vietu, Agnese tikusi šajā uzņēmumā, kur uzreiz pēc tam praksi nomainīja pastāvīga darba vieta, kas, pēc Agneses domām, esot milzīgs guvums viņai, jo liela daļa prakšu vietu praktikantiem neļauj izpausties, darbību redz teorētiski, taču praktiski nepiedalās. Jau pirmajā dienā Agnesei tika iedots uzdevums, kuru pati darīja no A līdz Z, līdz ar to zināšanas un interese auga.

 

Agnese atzīst, ka krēsls ar pinumu esot bijis ātrs projekts, taču veiksmīgs, nu arī pati Agnese esot iedegusies idejā. Projekts tika īstenots studiju darba ietvaros. Iekšējā tēma bija  “Ziemassvētki”, tāpēc attiecīgi kolekcija ieguva nosaukumu “Siltums”. Krēsla veidošanā tiek izmantoti sadzīviski priekšmeti pirms to izmešanas, ne gluži kā pārstrāde, bet tiem gluži vienkārši tiek atrasts cits pielietojums. Tiek izmantotas pāri palikušas auduma strēmeles, kā arī pārpalikumi no vecām mēbelēm. Taču, lai sagatavotu pinumu ir vajadzīgas divas lietas – liels grīdas laukums uz kura izpausties un pacietība pīšanā.

Agneses vēlas radīt cilvēkiem vajadzīgas lietas, jo ikviens priekšmets tiekot radīts mums pašiem – mūsu stilam un ērtībām. Dizainere plāno attīstīt kolekciju – pievienot pufus un citus sēžamos, arī spilvenus; uzlabot jau esošās lietas.

Šobrīd pēc sava salon-veikala vajadzība neesot, taču Agnese pieņem, ka ar laiku to varētu radīt. Jaunā dizainere izteica pieņēmuma, ka to varētu veidot kopā vēl ar kādu – lai veidojas stāsts, kopskats un cilvēki redz pēc iespējas vairāk. Labprāt nākotnē sadarbotos arī ar interjera dizaineriem, kuriem speciāli gatavotu lietas konkrētam interjeram. Drīz tiks atvērta arī tirdzniecības platforma interneta veikalā etsy.com, lai būtu pieejama vairāk informācijas par radītajiem produktiem.

Agnese aktīvi atbalsta Latvijā radīto modes dizainu. Lai arī viss skapis nesastāv tikai no pašmāju māksliniekiem, garderobe bieži tiek atsvaidzināta ar aksesuāriem un pārstāvjiem apģērba no jaunākajām kolekcijām. Iemīļotie dizaineri ir ZIB* un Aļonas Bauskas radītais zīmols QooQoo.

FOTO: no personīgā arhīva

Sagatavoja Kristīne Šeiko, stilsbeztabu.lv viesautore

Komentēt

  1. Minka , 09-12-2014 [Komentēt]

    Kur var iegādāties šo glīto krēslu? :)

  2. Diana , 09-12-2014 [Komentēt]

    cik maksä sis lieliskais darbs?un kur es waretu to iegädöties?

  3. Beāte , 10-12-2014 [Komentēt]

    Ja interesē, jāraksta Agnesei uz epastu agnese.nagle@gmail.com :)

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU