Dizains, funkcionalitāte, daba/ KUMMA

26-11-2014

 

Liene Bukovska ir radījusi somas, kurām iedvesma gūta no pļavas dotā spēka un veltēm – zāļu tējām. Liene Bukovska ir jauna, talantīga dizainere, kurai pašai patīk atšķirties no apkērtējā gan ar savu stilu, gan ar radīto. Lienes radītais zīmols KUMMA sevī ietver dabiskumu, stilu un funkcionalitāti.

Kā jau daudzi dizaineri, arī Lieni bērnībā aizrāva mode, tāpēc pieaugot Liene uzsāka mācības Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā. Iestājoties skolā, Liene par specialitāti izvēlējās vides dizainu, jo tajā brīdī tā šķitis pareizāk. Pēc RDMV absolvēšanas, tālākais ceļš veda uz LMA, kur Liene bakalauru ieguva funkcionalajā dizainā, tikai tagad, mācoties maģistrantūrā, Liene beidzot ir ķērusies klāt modes dizainam kā specialitātei.

Liene stāsta, ka iegūta izglītība vides un funkcionālajā dizaina pilnībā maina redzējumu par modi; ir vieglāk apvienot, lai radītu ikdienā lietojamu, taču skaistu produktu. Es piekrītu, ikvienam arī ikdienā gribas izskatīties labi, taču mūsdienās arī ērtums ir viens no noteicošajiem faktoriem par kuriem domājam pirms iegādājamies kādu lietu. Manuprāt, ka Lienei ir izdevies radīt multifunkcionālu produktu, kas vienlīdz labi izskatās gan ikdienas gaitās, gan arī pie svinīga tērpa, dodoties uz teātra izrādi. Liene izgatavojot somas izmanto ādu, zamšādu, kā arī kādu netradicionālu materiālu, piemēram, PET sietu. Liene atzīst, ka LMA ir lieliska vieta, kur iegūt zināšanas; skola iedod ne tikai akadēmisko izglītību, bet arī domu biedrus, kuri atbalsta brīžos, kad tas nepieciešams. Lieliski noder arī padomi un citu redzējams, piemēram, krāsu izvēlē. Arī pasniedzēji ir pretimnākoši un iedvesmo attīstīties tālāk, nestāvēt uz vietas, tiek dota motivācija.

Parasti dizaineri zīmolu nosauc savā vārda vai vismaz iesaista savu vārdu, taču man ļoti oriģināls liekas Lienes radītais – KUMMA. Atšifrējums mani pārsteidza – lapsa kūmiņš. Lapsa sevī ietver viltīgumu, grāciju, skaistumu, spēju pielāgoties. Pielāgošanās ir ietverta arī jaunākajā kolekcijā. To pat varētu saukt par transformāciju – mugursoma spēj tapt par mazāka izmēra mugursomu vai rokassomu. Kā jau teicu, funkcionalitāte un multifunkcionalitāte.

Liene ir piedalījusies arī sociālā projektā – tika radīta soma cilvēkiem ratiņkrēslā. Mērķis bija radīt viegli lietojamu, skaistu un gaumīgu somu, kas pilda visas funkcijas un neapgrūtina pārvietošanos. Starp citu, tā arī bija pirmā soma, ko Liene Bukovska radīja. Zīmola KUMMA īpašniece saka, ka labprāt piedalītos vēl kādā šāda tipa projektā, jo gandarījums un pieredze ir neizmērojama.

 

Liene uzsver, ka viņai patīk dzīvot Latvijā, jo mūsu valsts ir labs sākuma punkts. Pēc tam, kad pieredze ir iegūta šeit, var savu produktu virzīt uz ārzemēm. Dizainere nevēlas radīt pārlieku ekskluzīvu produktu, kurš ir tikai vienā eksemplārā, līdz ar to cena ir augsta. Produktam ir jābūt pieejamam, jo Lienes vēlme ir redzēt savas somas ikdienā, ejot pa Rīgas ielām.

FOTO: no personīgā arhīva

Sagatavoja Kristīne Šeiko, stilsbeztabu.lv viesautore

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU