No krāsainā līdz vismelnākajam / MALVĪNE.LV

03-11-2014

 

Malvīnes rotas ietver sevī krāsainību, smieklus, ironiju, taču tajā pašā laikā rotās ir nopietnība, spēks un šarms. Iepriekš kolekcijas sevī ietvēra visas varavīksnes krāsas, taču pēdējā kolekcija ir pilnībā melna. Kā sarunā ar Malvīni kopīgi nospriedām – tērpjoties melnā ne vienmēr cilvēks kļūst neievērojams, bieži pat izceļas; līdz ar to melnā krāsa ir unikāla – ja vēlies, noslēpies, ja nē – parādi sevi!

Malvīne Mennika nav viena no tām dizainerēm, kura augstāko izglītību ieguvusi LMA; savus pirmos soļus Malvīne  spēra mākslas skolā Valmierā – dzimtajā pilsētā. Vidusskolā padziļināti mācījusies sociālās zinātnes, politoloģiju, aktīvi iesaistījusies debatēs, kuras Malvīnei ļoti patika. Pēc vidusskolas iestājās RSU un mācījās starptautiskās attiecības, par kurām gan nav bijusi sajūsmā. Pēc tam jau par ikdienu kļuva darbs Sarkanajā krustā. Malvīne saka, ka, iespējams, varētu atkal iesaistīties, varbūt ne tik daudz, bet kādā noteiktā jomā gan. Vēl iegūts maģistra grāds Vidzemes augstskolā,kur studiju laikā devās uz Berlīni, ERASMUS apmaiņas programmā. Tur arī tika iegūti visplašākie iespaidi, ne tik daudz mācību ziņā, kā citādajā Berlīnes dzīves ritmā un cilvēku attieksmē. Cilvēki tur ir ļoti atvērti – ja kaut kas tiem šķiet nozīmīgs, vai arī, ja viņi pieķeras kādai lietai, kurai tic, tad par to spējīgi neprātīgi iedegties.

 

Uzrakstījusi maģistra darbu, Malvīne devās uz Dāniju, kur tobrīd mācījās draugs. Kādu dienu, braucot ar velosipēdu, Malvīne klausījusies audiogrāmatu The Element, kuru sarakstījis Kens Robusons. Grāmata stāsta par to, ka katram no mums ir savs elements, tas ir tikai jāatrod vai jāierauga un jāsāk attīstīt. Un tad, lūk, sākas stāsts par rotām.

 

Ja bērnībā Malvīnei patika krāsot papīra lelles, tad rotu gatavošana ar pērlītēm ļāva iedomāties, ka pērlītes izkrāso un piepilda zīmēto. Malvīne saka, ka nezin vai tas kā viņa gatavo rotas ir pasaulē visiem zināma tehnika, vai arī to izdomājusi pati – pamatā ir filcs, kurš tiek apšūts ar pērlītēm un apstrādāts; filcs ir pateicīgs materiāls, jo tas ir stingrs un uz tā viegli darboties. Sākumā bija mazākas rotas – brošas, pēc tam jau nāca masīvākas, lielās un izteiksmīgākas, piemēram, no iepriekšējās kolekcijām ir kaklarota, kurā no pērlītēm attēlots vērsis.

Manuprāt, dienās, kad liekas, ka neko nevari un viss ir slikti, šādas rotas dod patiesi milzīgu un spēcīgu enerģiju. Runājot par enerģiju un rotām, Malvīne pieļauj, ka, piemēram, iepriekš minētais vērsis dod drosmi, no jaunās kolekcijas – garā kaklarota, atgādina slotiņu, kas arī ir spēcīgs simbols. Taču vispārīgi Malvīne uzskata, ka katrs rotai iedod tādu enerģiju kādu tas vēlas.

 

Malvīne uzskata, ka rotas iet kopā ar jebkuru apģērbu – gan ikdienā, gan svētkos; neatbalsta standartus, ka visiem jābūt vienādiem,ka viss notiek noteiktā kārtībā. Ja cilvēks vēlas ģērbties krāsaini un tas izskatās labi, kāpēc gan nē? Tāda ir arī Malvīnes rotu filozofija – nestandarts, izcelšanās, ironija, spēja par sevi pasmieties! Rotas noteikti var vilkt dodoties uz operu, vai vienkāršu dienu birojā.

 

Pirms gada Malvīne apguva šūšanas prasmes un nu jau rotām pievienojies arī apģērbs. Jaunākās, melnās kolekcijas džemperis un oversized kleita ir patiesi skaisti, gaumīgi, funkcionāli, kā arī rudenim un ziemai īpaši piemēroti! Malvīne nemāk pateikt, kāpēc jaunā kolekcija radīta tik melna, bet atzīst, ka ar šo krāsu ir viegli spēlēties! Kas zin, varbūt vasaras kolekcija būs pilnīgi balta!

 

Dizainerei ir grūti spriest pie kādiem cilvēkiem nonāk rotas, jo lielākoties pirkumi notiek online veikalā un dodas uz ārzemēm, īpaši atsaucīgi ir japāņi. Tur aiziet ļoti daudz rotu. Lai nu kā, bet tiem noteikti jābūt tādiem cilvēkiem, kuri saprot to, ka visam nav jābūt standartizētam, ka lietas var mainīt. Rotas noteikti ir jāprot iznest, tām jākļūst par elementu.

Nereti cilvēki vēlas custom made preces, kuras ir vienā eksemplārā un tikai viņiem, citi mēdz pasūtīt tādu dizainu, ko pēc tam pat nebūtu iespējams palaist publikai, jo tas ir tik individuāls, ka citi nesaprastu tā jēgu. Viņa atzīst, ka jādomā arī par to, kas pašai sagādā prieku, lai rota patiesi būtu skaista un valkājama, tāpēc no apgrozības ir izņemtas tās, kuras vairs nesagādā baudu izgatavot, kā arī neļauj attīstīties. Domājot par nākotni saka, ka labprāt turpinātu mācīties un attīstīt zināšanas, vēlētos attīstīt menedžmentu un, iespējams, varētu atgriezties darbā Sarkanajā krustā.

Liels paldies Malvīnei par sarunu, patiesi priecājos! Tiksimies pavisam drīz, kā arī noteikti apskatīsim nākošo kolekciju!

FOTO : malvine.lv

Sagatavoja Kristīne Šeiko, stilsbeztabu.lv viesautore

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU