ZIB* – ZĪMOLS,KAS ATDZĪVINA PASAKAS

27-10-2014

 

Ir tādi zīmoli, kuru rokrakstu var atpazīt uzreiz. Tad ir zīmoli, kuri uzbur paši savu pasauli. Un tad vēl ir zīmoli, kuri liek aizmirst domu, ka kaut kas ir neiespējams. Manuprāt, ZIB* sevī ietver visas trīs manis iepriekš minētās pazīmes. Ingas Priedītes radītais zīmols ļauj baudīt rītus mežā kopā ar stirnām un dižvabolēm, iebrist pļavā un sajust ziedu smaržu, un no pēdējā veikuma – ne tikai spēlēt galda spēli, bet iekļūt galda spēlē kā personāžam. ZIB* komanda sastāv no vairākām smaidīgām un košām meitenēm, kuras iedrošina vilkt spilgtākas krāsas un baudīt! Ar mani tikās Inga Priedīte – zīmola dibinātāja, Katrīna Tālberga, kura atbild par mārketinga un komunikācijas lietām, kā arī Alise Muceniece, kuras ikdienas pienākums ir klientu apkalpošana.

 

Pašos ZIB* pirmsākumos kopā darbojās divas meitenes – Inga Priedīte un Irēna Andrejeva, kuras veiksmīgi salika kopā ideju un prasmi šūt. Tā radās pirmais produkts – legingi, kurus meitenes tolaik valkāja uz studijām LMA. Arvien vairāk skolas biedru pamanīja legingus un izteica vēlmi iegūt tādus arī savā īpašumā, tādu pašu vēlmi izteica arī meiteņu draugu. Tad jau tas sāka ceļot tālāk – nāca draugu draugi, paziņas… Legingi bija koši, neierasti Latvijā iepriekš pieejamajiem, tāpēc tos bija viegli pamanīt, turklāt, zīmējumi uz tiem tika veidoti sietspiedes tehnikā. Sākumā viss noticis mājas apstākļos, taču mēdz teikt, ka mazas lietas ir tikai pats sākums, un tā arī notika – pēc kāda laika meitenēm jau vajadzēja lielākas telpas. Par nākamo lielo soli droši vien var saukt kolekciju Baroka vasara, kurā attēloti dzīvnieki un kukaiņi, pēc kuras ZIB* dizaina popularitāte auga. Arī es atminos, ka 2013. gada vasarā ZIB* veidotās kleitas diezgan bieži tika manītas Rīgas ielās un ne tikai. Arī es iegādājos garo kleitu, ar dižvaboli, un tolaik vēl dzīvoju Kuldīgā, un kuldīdznieku atsaucība ieraugot kleitu bija milzīga! Savukārt, runājot par nosaukumu – tas esot radies no cepurēm, kurās bija atstarojošs materiāls, tātad, tas zibēja. Nu, lūk, tā nu vēl joprojām tas turpina un ZIB*!

 

 

Lai gan nu jau arī latvieši ir iemīlējuši krāsas un ielās vairs nav redzams melns-zils-pelēks, ZIB* košais dizains izceļas. Vēl viens bonuss ir tas, ka dizains ir tapis dabīgi; zaķi, stirnas un vaboles ir roku darbs, tas ir, sākumā tie ir zīmēti ar roku – cits ar zīmuli, cits ar ūdenskrāsām, kas nu kuram tuvāks. Un tikai pēc tam tas viss tiek apstrādāts datorā, lai nonāktu uz auduma. Manuprāt, dizains ļauj mazliet pasmaidīt arī par sevi, uztvert ikdienu mazliet vieglāk, jo ir jauki, ja ej kopā ar vaboli. Protams, ir pieejami arī tumšākas krāsas. Līdz ar to šo dizainu var izvēlēties arī nopietni ofisa darbinieki. Tā tas arī esot – tumšāka kleita, bet ar odziņu! Ļoti daudz ZIB* klientu ir tieši no radošās industrijas, kur krāsas, spēles un jautrs dizains piestāv!

 

 

ZIB* ar savām drēbēm vēlas pateikt, ka dzīve galu galā taču ir skaista; ikviens no mums var atļauties nēsāt krāsaināku apģērbu, būt optimistiskāks, un savu reizi būt arī laisks un bezrūpīgs! Apģērba darināšanā tiek izmantota arī trikotāža, līdz ar to uzvelkot kleitu kādā brīvdienā, braucot atpūsties, būs ērti, neierobežos kustības, kas, manuprāt, ir ļoti nozīmīgi. Mūsdienās skaistums un funkcionalitāte iet roku rokā, lai arī kā citiem to negribētos atzīt, uzskatu, ka ZIB* to ir izdevies veiksmīgi apvienot!

Nedrīkst aizmirst, ka pirms kāda laika ZIB* izlaida arī mājas kolekciju ar košiem un jautriem spilveniem, sienas dekoriem, virtuves priekšautiem un citām lietām. Pašas meitenes stāsta, ka viņu dizainerei Līvai Liniņai jau esot bijusi pieredze mājas tekstilā un viņa uzņēmusies iniciatīvu šajā projektā. Inga Priedīte saka, ka tas gan esot blakus projekts un apģērba dizaineru ar mājas tekstila dizainu ir grūtāk savienot, taču cilvēkiem mājas kolekcija esot patikusi!

 

Tik tikko ZIB* izlaida savu jaunāko kolekciju – Iztēles spēles, kuru galvā domā esot, ka vakari jau iestājas ātrāk, vairāk pie mums mājos tumsa, līdz ar to garie vakari ir jāaizpilda. Lielisks variants ir galda spēles, tad nu jaunajā kolekcijā ir atainots šahs, cirks, domino un spēles uz papīra. Kolekciju veidojušas 5 dizaineres un katra ielikusi tajā kaut ko no sevis, savām domām un stila. Manuprāt, lieliski ir tas, ka šoreiz izvēlēts oversize tipa kleitas, ar kurām ziemā būs ērti un tik ļoti nesals. Valkājot kleitu, nepamet māju sajūta, jo patiesi ir ērti! Meitenes stāsta, ka bildējot modeles, esot vēlējušās panākt, lai rodas sajūta, ka spēle ir dzīva, ka modeles ir spēles sastāvdaļa, piemēram, šaha figūriņa.

Runājot par pircējiem ārzemēs, tad daudz ZIB* apģērba aizceļo uz Ameriku, Kanādu un Austrāliju. Arī Japānu, kuri šobrīd esot visaktīvākie pircēji. Ārzemēs ZIB* apģērbs nav nopērkams veikalos; kolekcijas iespējams iegādāties izmantojot online veikalu. No pašmāju dizaineriem iemīļojušas Elīnu Dobeli, BlankBlank, Amoralle, Artjam.me, Malvīnes Mennikas rotas. Turklāt, meitenes atzīst, ka tas esot lieliski, ka tik mazā valstī ir tik daudz lielisku dizaineru!

Man bija liels prieks iepazīties ar ZIB* meitenēm, lai izdodas radīt daudz tik pat jauku, košu un jautru kolekciju kā līdz šim!

FOTO : Kristīne Šeiko, no publicitātes materiāliem

Sagatavoja Kristīne Šeiko, stilsbeztabu.lv viesautore

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU