ROTAS, KURAS PAMANA / YAYOI

10-10-2014

 

Pie mums ir pieejami dažādi aksesuāri visām gaumēm, taču ir tādi aksesuāri un rotas, kuras redzot cilvēkiem ielās, bieži atskatāmies un nodomājam, kur tādu iespējams dabūt. Viens no maniem favorītiem noteikti YAYOI. Zīmols radies salīdzinoši nesen, pagājušā gada augustā, taču tas jau iemantojis un nostiprinājis cilvēku uzmanību. Zīmola dizainerei Jevgēnijai Dorošenko nesen pievienojās Annika Petraškeviča, kura atbild par YAYOI mārketinga lietām.

 

KĀ RADĀS IDEJA PAR YAYOI?

Jevgēnija: Kad mācījos LMA, paralēli tam man patika gatavot rotas, agrāk bija zīmols Lazy Sundays, taču pēc laika vienmēr rodas vēlme attīstīties un nolēmu mēģināt gatavot citādas rotas, pavisam citā stilā. Rotās izmantoju šņorus un striķus, apzeltītas, sudrabotas vai bronzas detaļas, pusdārgakmeņus, piemēram, kalna kristālus un koraļļus. Tos mums piegādā no visas pasaules, nav tā, ka visu var dabūt no viena piegādātāja. Citreiz viņi izbeidz savu darbību un tad atkal jāmeklē jauni, kas nav viegli. Beigās no visiem materiāliem tiek izmantots neliels procents, jo ne vienmēr visi ir derīgi un materiāli tiek piegādāti no dažādām pasaules vietām – Itālijas, Anglijas, Turcijas un pat Brazīlijas.

Annika: YAYOI strādāju pirmo mēnesi, atbildu par mārketinga un preses lietām. Strādājot šeit jūtos ļoti labi un man patīk tas, ko daru!

 

KĀ RADĀS NOSAUKUMS? KO TAS NOZĪMĒ?

J: Kad dzīvoju Londonā, gāju uz japāņu mākslinieces Yayoi Kusama izstādi, tur bija katalogs ar darbiem, kuri mani uzrunāja un iespaidoja, tas arī atspoguļojas rotās, sāka veidoties stāsts. Turklāt no japāņu valodas yayoi nozīmē marts, tas ir pavasaris, kaut kas gaišs un labs, tas iespaido arī rotas.

KĀDI CILVĒKI IZVĒLAS NĒSĀT YAYOI ROTAS?

J: Tie noteikti ir cilvēki, kuriem patīk eksperimentēt. Drosmīgi cilvēki, kuri darbojas radošajā industrijā.

A: Noteikti, turklāt rota ir labs ieguldījums, tā nenoveco, neiziet no modes, to var likt klāt citiem apģērbiem. Jā, tie noteikti ir radoši cilvēki, jo ne visiem ir pieņemamas tik lielas rotas, kuras uzreiz pievērš cilvēku uzmanību. Mēdzu valkāt YAYOI rotu, kad kaut kur eju, un tā uzreiz izceļas, jūtu, ka cilvēki skatās, taču vēl neviens nav nācis uz ielas klāt un jautājis, jo latvieši ir kautrīgi. Draugu un paziņu lokā ir citādāk, viņiem interesē, uzdod jautājumus.

 

KO CILVĒKIEM NOZĪMĒ ROTAS? VAI TAS IR TIKAI STILA ELEMENTS?

J: Noteikti nē, rotas kalpo arī kā amuleti un talismani, jo pusdārgakmeņi iemieso sevī enerģiju, kā arī cilvēks pats kaut ko iedod rotai. Tā gan nav bijis, ka cilvēks vēlētos pieskaņot akmeni, piemēram, savai horoskopa zīmei, taču YAYOI rotas noteikti var kļūt par medaljonu ikdienai un svētkiem.

KURAS IR JŪSU MĪĻĀKĀS ROTAS? KAS JUMS AKTUĀLS APĢĒRBĀ, KRĀSĀS?

A: Mums katrai, protams, ir sava mīļākā rota, jo vienmēr ir kas tāds, kas iepatīkas visvairāk. Manā īpašumā ir gaiša rota ar zelta aizdari, jo man ļoti patīk zelta krāsa gan bižutērijā, gan zelts kā dārgmetāls. Turklāt, šī rota lieliski izceļas ar pieklusinātu, vienkāršu apģērbu, tas uzreiz kļūst interesantāks un dzīvāks. Tas jaut atkarīgs no gaumes, ne visiem patīk zelts, citiem tuvāks sudrabs, jo tas tik ļoti neizceļas, ļoti bieži cilvēki meklē tieši ar sudraba aizdari, jo tā krāsa vieglāk kombinējama arī apģērbā. Taču vēl kādai daļai patīk bronza. Apģērbā pavasara un vasaras sezonā man tuvas spilgtas krāsas, izņemot sarkanu, man patīk šī krāsa, taču nejūtu, ka tā būtu mana. Taču sākoties rudens un ziemas sezonai es diezgan krasi nomainu krāsas, tad tās kļūst tumšākas, kā arī izmantoju pasteļtoņus. Esmu tumšmate ar tumšāku ādas krāsu, līdz ar to man nav problēmu atrast sev piemērotas krāsas apģērbu.

J:Man patīk YAYOI rotas, kurām nav neregulāru formu, kurās pusdārgakmeņi ir līdzīga slīpuma un formas. Mana mīļākā krāsa ir pelēka, man patīk piezemēti toņi, tos arī izmantoju apģērbā, taču man ir arī spilgtas lietas; tās izmantoju, lai akcentētu un izceltu tumšākos toņus.

 

KĀDI PLĀNI TURPMĀK?

J: Vadīt savu biznesu, veidot un to visu vēl likt kopā nav viegli, ir jādomā nepārtraukti, nevar tā vienkārši atpūsties. Protams, ir domas par nākotni, taps jauna kolekcija, taču līdz kaut kam vēl pavisam citam ir jāpagaida. Esam pavisam jauns zīmols, mums vēl jānostiprinās, no sākuma tikai vienu lietu, taču kvalitatīvi, jo cilvēki jau ir ievērojuši, uzticas, gaida, mēs nevar pievilt tikai tāpēc, ka gribas paplašināties. Nav kur steigties!

KUR IESPĒJAMS IEGĀDĀTIES YAYOI ROTAS?

J: Konceptveikalā Paviljons, Katana studio, Art Jam, Oscar, arī etsy.com. Ir nopērkamas arī ārzemēs – Amsterdamā, Losandželosā.

FOTO : Kristīne Šeiko

Sagatavoja Kristīne Šeiko, stilsbeztabu.lv viesautore

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU