INTERVIJA / MODES DIZAINERE NATĀLIJA JANSONE

29-09-2014

 

Dizaineres Natālijas Jansones radīto kolekciju tērpi vienaldzīgu neatstāj  nevienu sievieti – tie vienmēr rada pārliecinātas, gaumīgas un stilīgas sievietes tēlu. Piezemēts pelēkais, klasiski melnais, burvīgie zemes toņi  ir viņas paraksts. Natālija saka: “Ir lieliski, ka priecājies iet uz darbu; ka darbs ir hobijs un hobijs ir darbs!

KĀPĒC MODES DIZAINS? Agrāk, kad biju modele, es, protams, mērīju neskaitāmus apģērbus, bieži likās, ka tērpam varētu pielikt ko klāt, citam pretēji – kaut ko noņemt nost. Tas arī bija galvenais dzinulis radīt pašai. Atšķirībā no citiem es nesāku savas gaitas agrā jaunībā, nebiju mācījusies modes dizainu, es studēju korejiešu filoloģiju Sanktpēterburgas universitātē.

 

KAS IR IEDVESMAS AVOTS KOLEKCIJĀM? Mani iedvesmo dzīve, dzīvība, pilsēta, cilvēki tajā, ēdiens. Tas viss kopā kaut ko rada. Protams, arī audums, kad apmeklēju audumu izstādes. Skatoties audumu, jau automātiski prātā lieku tos kopā, domāju kas ar ko saskan labāk, kas piemērots tendencēm, kas patīk man pašai.

KĀDI TOŅI DOMINĒ VISVAIRĀK? Melns, pelēks, pavisam noteikti zemes toņi, tie man ir tuvi. Klienti mēdz prasīt arī pēc spilgtākiem toņiem, tāpēc šobrīd skatos arī tos, neņemu uzreiz melnu. Katrai krāsai var atrast ļoti skaistu toni, ko pielietot apģērbā. Pat rozā krāsai var būt brīnišķīgs tonis, vajag tikai skatīties!

 

KĀDAS SIEVIETES IZVĒLAS NĒSĀT NJ DIZAINA APĢĒRBU? IZSMALCINĀTAS VAI MŪSDIENĪGAS? Manuprāt, tas nav tik viennozīmīgi. Taču tās noteikti ir sievietes ar savu iekšējo es, ar savu pārliecību un skatu uz dzīvi. Parasti jau nāk ar savu ideju, zina, ko vēlas, tad arī vieglāk strādāt ar klientu. Manas klientes ir ļoti harizmātiskas, tas mani priecē!

VAI ARĪ ĀRZEMĒS VAR IEGĀDĀTIES NJ APĢĒRBU? Jā, protams, valstis, kur iegādāties ir diezgan daudz – Īrija, Krievija, Ukraina, Kazahstāna, Japāna, Vācija. Kolekcija atrodas arī šovrūmā Itālijā, ceturtdien dodos uz Parīzi. Uz Parīzi brauc vairāki latviešu dizaineri, manuprāt, vēl kādi 3. Tas mani priecē, jo šeit ir daudz talantīgu mākslinieku!

 

VAI NĒSĀJAT PAŠAS RADĪTĀ DIZAINA APĢĒRBUS? Nē, no sevis radītā neko nenēsāju, jo man arī patīk redzēt ko citu un jaunu. Tāpat uzskatu, ka ne tikai ārzemēs ir iespējams iepirkties, arī pie mums Latvijā. Šeit var nesteidzīgi apdomāt, ko pirkt, taču braucienos nemaz nav tik daudz laika un man patīk apdomāt un izsvērt, vai man patīk un, vai vajag.

KAS NO GADU LAIKĀ SASNIEGTĀ IR BIJIS VISSVARĪGĀKAIS? Viennozīmīgi tas, ka mana dizaina AirBaltic uniformas iekļuva pasaules labāko uniformu desmitniekā. Man tas ir ļoti nozīmīgi, jo uniformas kā apģērbs man ir ļoti tuvs.

FOTO : Natālijas Jansone arhīvs

Sagatavoja Kristīne Šeiko, stilsbeztabu.lv viesautore

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU