VĒLĀS BROKASTIS / KUUKA KAFE

05-03-2014

Brīvdienas pilsētā ir kā radītas garām pastaigām pa šaurajām vecpilsētas ielām. Pavasarīga saule glāsta vēl neplaukušos kokus  un šur tur jau var dzirdēt čivinām putniņus. Tādā noskaņā, aizvadītajās brīvdienās devos Vecrīgas virzienā, lai ieturētu branču mājīgajā Kuuka Kafe. Šī kafejnīca atrodas tieši Vecrīgas sirdī, tādēļ, nobaudot vēlās brokastis, var turpināt sestdienu apmeklējot kādu no tuvumā esošajiem muzejiem vai kino.

Kas? Brīvdienu vēlās brokastis

Kur? Kuuka Kafe, Grēcinieku iela 5, Rīga

Kad? Sestdien un svētdien no 11.00 līdz 15.00

Cik? € 7.50

Ierados Kuuka Kafe nedaudz pēc 11.00 un paspēju sev vēl noķert vietiņu. Drīz vien visi galdiņi bija aizņemti un vēlāk, kad kāds atbrīvojās, tas ātri vien tika aizpildīts. To uztvēru kā pozitīvu zīmi, ja nebūtu labi, tad visi šie cilvēki taču tur neatrastos! Vai ne? Tomēr, lai arī kafejnīca ir tik populāra, nebija drūzmas sajūta un visu varēja izbaudīt bez liekas steigas. Ķieģeļu sienas, tumšās gaismas un interesantie akcenti rada siltu atmosfēru, kurā iegrimt sestdienas rītā.

Vēlo brokastu ēdieni ieturēti vieglā garā. Īpaši padomāts par dažādiem salātiem – tie šeit pārsvarā ir veģetāri. Izmantojot siera un gaļas plati var pagatavot arī kādu sātīgu sviestmaizi. Ja tavas brokastis nav iedomājamas bez olām, arī tās šeit ir pieejamas un kopā ar salātiem garšo lieliski.

Man vislabāk garšoja salāti ar turku zirņiem, kur pievienota bekona strēmelīte bija kā ideālais punkts uz “i”. Kafejnīcā ar šādu nosaukumu, īpaša uzmanība jāpievērš saldo ēdienu piedāvājumam. Šoreiz varēja nogaršot klasiskos braunijus, ābolkūku un kruasānus. Braunijs šajā kategorijā noteikti ieņem pirmo vietu – sātīgs, pilns ar šokolādi un ļoti, ļoti gards. Tieši tāds kādam tam ir jābūt. Īpaši patīkami, ka cenā iekļauta arī kafija, sula un ūdens.

 

Kuuka Kafe ir mierīga vietiņa pašā burzmas viducī. Laipnā attieksme, mājīgā atmosfēra un garšīgie ēdieni to padara par lielisku vietu, kur satikt draugus brīvdienu brančā.

FOTO : Kaiva Dombrovska

Sagatavoja Kaiva Dombrovska, stilsbeztabu.lv viesautore

 

Komentēt

  1. Iveta , 21-07-2014 [Komentēt]

    Izlasot slavas dziesmas nolēmām ar vīru sevi iepriecināt ar šādām brokastīm, bet ak vai… Ierodoties svēdienas rītā bārmene mums paskaidroja, ka saimnieks šodien nolēmis negatavot branču. Prieks vējā!

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU