ATSPIRDZINOŠS DZĒRIENS PRET AUKSTUMU

07-02-2014

 

Meklējot patvērumu no bargā sala, iemaldījos kādā Rīgas kafejnīciņā, lai iedzertu tasi siltas tējas. Sen nebiju dzērusi piparmētru tēju, tādēļ mana izvēle krita tieši uz to. Liels bija mans pārsteigums, kad man atnesa īstu, svaigu piparmētru tēju ar augļiem. Tā bija tik fantastiski garda, kādu es sen nebiju dzērusi! Apskatot to kārtīgi, sapratu, ka tieši tādu iespējams pagatavot arī mājas apstākļos, tāpēc mans nākamais pirkums bija piparmētras. Pagatavoju to mājās un sapratu, ka tā garšoja tieši tā, kādu to biju malkojusi tajā pēcpusdienā. Nolēmu padalīties.

Tātad jums vajadzēs vismaz 20 g svaigu piparmētru un augļus pēc jūsu izvēles. Es izvēlējos greipfrūtu un citronu, taču var kombinēt arī, piemēram, bumbiera šķēlītes un citronu.

 

Atdaliet piparmētru lapiņas no stumbra un salieciet tās kopā ar augļu gabaliņiem tējkannā. Uzvāriet ūdeni un aplejiet. Uzgaidiet, kamēr kārtīgi ievelkas. Jau pēc brīža sajutīsiet burvīgo piparmētru aromātu un nevarēsiet sagaidīt, kad varēsiet sākt malkot tēju. Tā ne tikai atspirdzinās, bet arī sasildīs. Svaigas piparmētru buntītes varat iegādāties gan Rīgas Centrāltirgū, gan Rimi vai Stockmann.

 

Piparmētru tēju vairāk par vienu tasīti nebūtu ieteicams dzert tiem, kam ir pazemināts asinsspiediens. Piparmētra samazina skābes daudzumu kuņģī, tādēļ to nav ieteicams dzert ikdienā, bet lutināt sevi ar to, teiksim, saulainajās brīvdienu pēcpusdienās.

Senajā Romā piparmētra bijusi lielā cieņā dēļ savas atsvaidzinošās iedarbības un patīkamās, svaigās garšas dēļ. Cilvēki sevi pat paši sevi kronējuši piparmētru vainagiem un dekorējuši galdus piparmētru atvasēm.

 

 

 

 

 

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU