PERSONALIZĒTIE PIERAKSTI

28-01-2014

 

Bieži vien, ieejot grāmatnīcās, burtnīcu un pierakstu klažu vienveidība skumdina. Jaunais studiju semestris tuvojās lieliem soļiem, tādēļ jau laicīgi sapirku klades pierakstiem, taču nolēmu tās aplīmēt, izveidojot kolāžu no bildēm (līdzīgi kā ar vizuālo kolāžu), kas man pašai patīk, lai izbēgtu no raksturīgās vienmuļības to dizainā.

Nepieciešams :

  • Kaudze ar žurnāliem vai piemeklēti attēli no interneta
  • Šķēres, līme, salvetītes vai vecs dvielis
  • Līmplēve
  • Rūpība un pacietība


 

Nākamais solis ir izgriezt potenciālās bildes un bilžu detaļas, ko liksiet iekš kolāžas. Kad viss izgriezts, sākumā uz pierakstu klades vāka izveidojiet kompozīciju, kur kas atradīsies, saskaņojot krāsas un detaļas. Es iesaku to darīt tāpēc, lai saprastu, kura detaļa jālīmē pirmā, jo man sanāca, ka šis tas pārklājās viens otram pāri.

 

Kad būsiet tikuši skaidrībā ar kompozīciju, sāciet līmēt. Turiet gan pie sevis kādu lupatiņu, salvetīti vai vecu dvieli gadījumam, ja līme, liekot bildi pie vāka, izspiežas gar malām – tā, lai var ātri noslaucīt, taču dariet to uzmanīgi, lai nekas neizsmērējās. Kad līmēsiet, stipri piespiežat bildi, tā, lai tā nesakrokojās, kas sanāca manā gadījumā. Kad viss nožuvis, aplīmē jauno kladi ar līmplēvi – tā klade savu izskatu saglabās ilgāk, nekas nenobružāsies.

 

Nākamreiz PVA līmes vietā izmantošu līmes zīmuli. PVA līme gan ir stiprāka, taču šajā gadījumā līmes zīmulis būtu bijis labāks variants, taču tas nekas. Esmu priecīga par rezultātu, kā arī labi pavadīju laiku, atcerēdamās vizuālās mākslas stundas pamatskolā.

FOTO : Agate Mališeva

Sagatavoja Agate Mališeva, stilsbeztabu.lv viesautore

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU