SĀC RĪTU AR …. / VĒLAIS PANKŪKU RĪTS

27-01-2014

 

Saulainā ziemas vīkendā tā vien prasās aizlaisties no Rīgas – iesēsties autobusā ar savu mīļo mūziku austiņās, vienkārši sēdēt, baudīt dzīvi aiz loga un pazust skaistā lauku mierā.  Tāpēc, sestdienas rīta saulītē, devos uz mīļu siltumu pie vecākiem Raunā.

Pastaigas ar pareizajiem cilvēkiem pie rokas, siltās jakās un biezās šallēs – tādos mirkļos pat stindzinoši auksta ziema ir skaista. Vēls brīvdienu rīts ar rīta sarunām, kafijas un tējas krūzēm, protams, nav iedomājams bez gardām brokastīm.


 

Mammai piešķīru atvaļinājumu, bet sev izaicinājumu. Izdzīvojot savu skaisto vasaru Kalifornijā, paspēju nobaudīt daudz dažādas ārkārtīgi gardas brokastis. Lai nomainītu rītus ar jau ierastajām plānajām un mazajām rauga pankūciņām, nolēmām ļauties svētdienai ar pufīgām amerikāņu brokastu pankūkām.

Mīklai vajadzēs - 2 tasītes miltu, 1/4 tases cukura, 2 tējkarotes cepamo pulveri, 1 tējkaroti sodu, šķipsniņu sāls, 2 olas, 1/4 tases izkausēta sviesta un aptuveni 2 tasītes kefīra.

 

Lielā bļodā sajauc visas sausās sastāvdaļas – miltus, cukuru, cepamo pulveri, sodu un sāli. Atsevišķā bļodā viegli sakul atdzesētu, izkausētu sviestu ar olām un kefīru. Apvieno ar sausajām sastāvdaļām un maisa līdz visi kunkulīši pazuduši. Mīklai jābūt diezgan biezai.

Atlikušais process gluži kā mūsu platuma grādu pankūkām. Viegli ieeļļo pannu un cep līdz zeltaini brūnas. Fiksi, fiksi, paralēli cepšanas procesam ir laiks saklāt galdu. Pēc tam tikai priecāties un baudīt!

 

Amerikāņiem dikti patīk brokastīs kraukšķīgs bekoniņš. Tāpēc mīļajam tētim par prieku, uz dikti karstas pannas aši apcepu plānas, plānas gaļas šķēlītes. Pēc izcepšanas gan prasās tās ar salvetīti apslaucīt – komplektā ar pankūkām garšo lieliski.

 

Pankūkas tik tiešām izdevās pufīgas un ārkārtīgi gardas. Ar sviestiņu, vasaras ievārījumu vai mājas medu tās garšoja izcili! Mīkla ir pavisam vienkārša. Lielāko pacietību prasa tieši cepšanas periods, bet perfekta mūzika fonā un gards mājas cappuccino palīdz apjaust brokastu gatavošanas burvību.

Nesteidzīgas brokastis, vecāku klātbūtne un saulains ziemas rīts aiz loga. Burvīgi! Nākamajās brīvdienās nedaudz agrāk uzliec modinātāju  un uzdāvini skaistu rītu saviem vismīļākajiem!

FOTO : Justīne Kalēja

Sagatavoja Justīne Kalēja, stilsbeztabu.lv viesautore

Komentēt

  1. Ilvija , 28-01-2014 [Komentēt]

    Brīnišķīgs rīts mājīgā vecāku mājā ar illy kafiju un amerikāņu pankūkām.
    Cik jauki,ka ir tik mīļi bērni kas palutina vecākus.

  2. Gundega , 30-01-2014 [Komentēt]

    Super Justīnīt! Tu esi malacīte!!! Mīļi.

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU