SĀC RĪTU AR…

21-01-2014

Esmu tik ļoti pārliecināta, ka skaistu rītu galvenais nosacījums ir gardas brokastis. Lēni rīti arī darba dienās var būt tik iedvesmojoši. Sākumā tikai nedaudz jāpiestrādā pie agrākas celšanās. Un ar laiku modinātājs vairs nesaņems no Tevis pārmetošas un miegainas frāzes. Tāpat ir arī burvīgām brokastīm. Nav jāgaida līdz vīkendam, lai rītu iesāktu garšīgi. Kad iesāksi, sapratīsi cik viegli un īstenībā skaisti var sākties darba diena.

Vēsa ūdens glāze, lecot ārā no siltas migas, tevi momentā atmodinās. Sagatavos ķermeni dienai un prātu – loģiskai domai. Ja esi no tiem, kam ūdens tiešām liekas bezgaršīgs, pievieno laima, citrona šķēli vai svaigu gurķi.


 

Pēc sava otrā ūdens piedzīvojuma, ko sauc par dušu, esmu gatava rīta skaistākajai daļai. Ir kafijas un ir tējas mīļi. Es ar stingrām kājām esmu nostājusies starp abiem, taču mani rīti burtiski kliedz pēc kafijas. Lai tiktu pie gardas lattes arī savā virtuvē, nav vajadzīgs dārgs kafijas aparāts. Laba kafija, svaigs piens un mokas kanniņa ir trīs galvenās sastāvdaļas.


Kanniņa sastāv no trīs daļām. Apakšējā trauciņā līdz vārstam ielej karstu ūdeni, vidējā nodaļā liec maltu kafiju (nesaspiežot to) un uzskrūvē augšiņu. Liec uz vidēji karstas uguns vai elektriskās plīts un īsu brīdi pirms viss ūdens no apakšas ir nonācis augšpusē (pēc otrās reizes sapratīsi par ko runāju),  noņem to. Ja noturēsi mokas kanniņu vārāmies pa tukšo, kafija piedegs un būs rūgta.  Ļoti intensīva rīta kafijas deva būs gatava pavisam īsā laikā. Paralēli tam, es viegli uzsildu pienu un uzputoju to virtuves mini blenderī. Vieglākai dzīvei pieejamas arī piena kanniņas, kas visu darbu paveiks tavā vietā, taču es pagaidām nesūdzos arī par šo variantu.


Pirms apvieno kafiju ar pienu, sasildi savu rīta krūzi, turot to siltumā vai pirms tam to piepildot ar siltu ūdeni. Ja latte tev ir pārāk viegla, pienu pievieno mazāk. Ja priekšroku dod melnai kafijai, bet šī šķiet par intensīvu, pievieno karstu ūdeni. Gan gardu kafiju, gan mokas un piena kanniņu, tu vari iegādāties, piemēram, burvīgajā Innocent Cafe. Tur dabūsi arī vislabākos padomus un gardāko kafiju rītos, kad tomēr nav laika ņemties pa māju.


Brokastis parasti ēdu pēdējās, kad esmu gandrīz gatava un vairs nav jālauza galva, piemēram, par to, ko šodien vilkšu mugurā. Varu pilnībā un nesteidzoties nodoties ēšanai. Nav tā, ka ēdu pēc principiem jo veselīgāk, jo labāk, taču veselīgas un kvalitatīvas sastāvdaļas ir perfekts labas maltītes kombo.

Pavisam vienkāršām brokastīm tev vajadzēs vājpiena biezpienu, bezpiedevu jogurtu, kādu gardu vasaras ievārījumu vai medu un apgrauzdētas mandeles. Man šķiet, ka biezpiens ar zemu tauku saturu garšo tik pat labi kā trekns. Šajā pašā sakarā varu galvot, ka nav arī vajadzīgs trekns skābais krējums gardam iznākumam. Fiksas, bet ārkārtīgi vērtīgas un garšīgas brokastis! Īsts enerģijas avots!


Lai izdodas sevi pirmās dienas izraut no gultas nedaudz agrāk un lēni un pa skaisto iesākt dienu. Jo steigties mēs pavisam noteikti mākam visi, bet tā ir ārkārtīgi grūti saprast, ka dzīve tik tiešām ir forša un baudāma.

FOTO : Justīne Kalēja

Sagatavoja Justīne Kalēja, stilsbeztabu.lv viesautore

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU