DONS AR MĪLESTĪBU PAR SKATUVI

02-10-2013

 

Daudzi viņu vēl šobaltdien atceras kā 2003. gada “Talantu Fabrika” dalībnieku, jaunu puisi ar samtainu balsi, meiteni pie sāniem un, šķiet, spīdošu karjeru mūzikā. Kopš tā laika daudz ir mainījies. Tik tikko Dons bija studijas viesis raidījumā “Esi Gardēdis!” (raidījums jau šajā sestdienā, 5.oktobrī!), šobrīd jauno zvaigžņu mentors šovā “Jaunā Talantu Fabrika”, bet tas nav viss…

Nākošā gada 14. februārī, tieši Valentīndienā, koncertzālē “Palladium” ikvienam būs iespēja apmeklēt Artūra Šingireja, jeb Dona, jaunā albuma “Varanasi” prezentāciju. Līdz tam gan vēl laiciņš, tādēļ nolēmām ar Artūru parunāt  jau laicīgi gan par albuma tapšanu, gan mīlestību, gan sievietēm.

Pastāsti, lūdzu, par savu gaidāmo jauno albumu – kas bijusi iedvesma visā tā tapšanas procesā?

Jaunais albums būs kā pretstats, kā otra monētas puse iepriekšējam izdotajam albumam “Signāls” – ja “Signāls” ir trauksme, tad “Varanasi” – pilnīgs miers un harmonija. Tās arī ir tās sajūtas, kuras šajā albumā tiek liktas iekšā. Iedvesmu es vienmēr visvairāk smeļos no saviem klausītājiem – viņu sejas, acu skatiens koncertu laikā noteikti ir visiedvesmojošākais, ko es jebkad varētu vēlēties, tomēr mani var iedvesmot viss – gan ikdiena, ikdienas notikumi, gan kāda cilvēka dzimšanas diena, gan arī miršana.


Kādas ir tās emocijas, ko gūsti no saviem skatītājiem koncerta laikā?

Noteikti patiesumu, jo publika vienmēr ir patiesa. Gūstu arī tādu kā iekšēju siltumu. Tās ir sajūtas, kuras ir ļoti grūti ielikt vārdos – tas ir kaut kas neaprakstāmi skaists un brīžiem, esot uz skatuves šajās situācijās, nākas domāt – kāpēc es? Kāpēc tieši es drīkstu šo skaistumu izbaudīt? Tas manī arī izraisa šo atbildības sajūtu, ka ir jārada jaunas dziesmas – ir jāstrādā arvien vairāk un vairāk.


Vai, ejot gadiem, ir mainījies Tavs dziesmu radīšanas process? Vai idejas, melodijas “atnāk” tāpat kā tad, kad Tev bija 18, 19 gadi?

Jā, tas notiek tāpat. Ir viena tāda sajūta ķermenī – “saulītes” apvidū parādās tāda kā kņudoņa. Tajā brīdī es zinu, ka ārā nāk melodija. Tā tas ir bijis vienmēr. Tieši ar šo sajūtu radās gan dziesma “Signāls”, gan “Māsa Upe”, gan daudzas citas pirms un pēc šīm. Varbūt vēl pēc 10 gadiem sajūtas un process mainīsies, bet līdz šim nekad nav bijis savādāk.


10 gadi, kopš pats aktīvi esi uz skatuves, tomēr ir salīdzinoši ilgs posms mūzikas pasaulē, tādēļ varbūt Tev ir kāds noderīgs padoms tiem, kas tikai vēlas vai sāk savu karjeru mūzikas lauciņā?

Tas ir jādara droši un bezbailīgi. Tas ir aizraujošs process un nodarbošanās, mans padoms ir – darīt, darīt un vēlreiz darīt! Viss virzās uz priekšu tikai pateicoties darbībai – sēžot un gudri runājot uz priekšu neiet nekas. Iespējams, ka  gadīsies apdedzināties, bet otrreiz pirkstu ugunī neviens parasti vairs neliek. Radiet jaunu mūziku, rakstiet dzeju, mācieties spēlēt basģitāru vai bungas. Mūzika ir kaut kas TĀDS, bez kā es savu dzīvi nevaru un nespēju iedomāties, un tikai nepārtraukti radot kaut ko jaunu un rīkojoties, ir iespējams piepildīt savus sapņus. Arī gatavā rezultāta ieraudzīšana ir lieliska motivācija iet vēl tālāk un sasniegt vairāk.


Jaunā albuma prezentācija plānota 14. februārī. Tāds zīmīgs datums – Valentīndiena. Vai tas ir saistīts ar albuma tematiku, vai arī izvēlēts nejauši?  

Albuma tematika ir mīlestība, harmonija, miers. 14. februāris ir diena, kad lielākā daļa cilvēku pastiprināti atzīstas mīlestībā. Es caur jauno albumu atzīšos mīlestībā saviem skatītājiem.


Mīlestības svētkus noteikti atzīmēs arī daudzas mūsu bloga lasītājas. Kas ir tās iezīmes vai īpašības, kuras Tu visaugstāk vērtē sievietēs?

Man ļoti patīk, jeb drīzāk, mani spēj savaldzināt patstāvīgas, neatkarīgas sievietes. Nedomājot to tik daudz finansiālā ziņā, kā garīgā. Tās noteikti ir drosmīgas sievietes, kuras brīžiem spēj būt vājas, bet jau nākamajā – stipras un spēcīgas. Svarīgi ir, lai sieviete spēj pateikt savu viedokli. Manuprāt, Latvijā šādu spēcīgu un neatkarīgu sieviešu ir patiešām ļoti daudz, un tas priecē – tieši salīdzinot ar citās valstīs redzēto.  Mēs varam būt ļoti pateicīgi un laimīgi par to, kādas ir mūsu Latvijas sievietes.

FOTO : no personiskā arhīva

Sagatavoja Inga Vilkasta, stilsbeztabu.lv viesautore

Komentēt

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU