Papīra kāzas jeb pirmā gadadiena

19-07-2013

Dažreiz dzīvē gadās arī tā, ka mīlestība ir TIK liela, ka zūd vēlme ilgi gatavoties un plānot lielas kāzu svinības. Pietiek tikai ar minimumu – laulību reģistrāciju bez ceremonijas tuvējā dzimtsarakstu nodaļā ar pašiem tuvākajiem draugiem kā lieciniekiem. Bet… ir viens bet. Draugi un radi, padzirdot jauno vēsti, mazliet saskumst, ka nav dalījuši savu prieku ar mums šajā skaistajā un svarīgajā notikumā. Tad nu neatliek nekas cits, kā izsūtīt ielūgumus uz kāzu ballīti akurāt tieši tajā pašā datumā tikai pēc gada.

Šeit neliels ieskats tieši šādā atgadījumā –   pirmās kāzu gadadienas svētkos „Baltajā papīra ballītē” vai, kā to nodēvējām ārzemju viesiem par prieku „White paper party”.

 

Viss bija akurāt tik balts un papīrīgs, kā pieklājas kārtīgai papīra ballītei – baltas papīra dūjas priecēja skatu ik uz soļa, balti papīra šķīvīši un glāzītes no kā baudīt fantastiskās uzkodas, balta tapete, kas lieliski pildīja galdauta funkcijas, kā arī baltas kārbiņas, kurās ievietoti nelieli gabaliņi no veselām četrām debešķīgām kūkām. Īsto un vienīgo izvēlēties bija neiespējami, tādēļ cienājām viesus ar kripatu no katras.

 

Viesi tika sagaidīti ar welcome drink, jeb kā tas latviski pareizi saucas – viesmalku un milzīgu katlu ar auksto zupu. Pie glāzītēm piespraudām katram slepeno vēstījumu ar to, kas viņam šovakar ballītē jāizdara, piemēram, jāapskauj mīļotais cilvēks trīs reizes, lai uz zemes nevienam netrūktu mīlestības.

 

Tā kā Baltā papīra ballīte norisinājās meža vidū , aktuāls bija jautājums par to, kā viesus pasargāt no odiem. Darījām ko varējām – lāpas ar odus atbaidošu degšķidrumu, pretodu sveces, kā arī īpašais pretodu bāriņš. Pūšamos pretodu līdzekļus nokrāsojām vienādi baltus un pasniedzām uz atsevišķa galdiņa, kuru rotājām ar balti iekrāsotā ūdenī ievietotām sarkanām cinnijām. Ticiet man, šis bāriņš bija lielā cieņā!

 

Omulīgu un romantisku gaismu ballītē radīja simtiem sveču – burciņās ar uzlīmētām mežģīnēm, trīslitru burkās ar atlasa lentām, stikla glāzēs, kā arī gliemežvākos.. visur, visur daudz, daudz sveču un svecīšu.. Visskaistākās sveces gan iekvēlojās baltajos mežģīņu lukturīšos, kas, kā mazi pasaku namiņi, aicināja viesus uz nojumi, kur tika pasniegta torte, jau stundu pirms tortes pasniegšanas. Tik vilinoši un apsološi bija šie lukturīši!

 

Lai dzērienu izvēlē nemulsinātu to dažādie nosaukumi un raibās etiķetes, lēmām par labu vienkāršībai – izvēlējāmies gardākos vīnus (ak, degustācijas pirms pasākuma ir viena smaga padarīšana!) un no pagraba uznesām noglabātās bērzu sulas un omammas brūkleņu sulu un, lai top! Salējām visus atspirdzinājumus skaistās, iepriekš noglabātās vīna, šampānieša un alus pudelēs, kurām virsū uzlīmējām īpašās ballītes etiķetes. Vienkārši, eleganti un oriģināli. Manas favorītes – zaļās alus pudelītes ar mežģīņaino plīvurpuķi un ķirsīti.

 

Viesiem, kuriem pēc kūkas baudīšanas vēl nesās prāts uz sarunām klusinātā gaisotnē, noorganizējām „Chillout telti”. Par sēžamajiem izmantojām siena ķīpas un par galdu vecus dēļus. Baltajai teltij apkārt satinām krāsainus papīra karodziņus, galdā cēlām divas ūdenspīpes ar aromātisku tabaku un radošas sarunas raisīties raisījās.

 

Kopumā pasākumā ieguldījām daudz laika, izdomas un daudz mīlestības, tāpat kā pirmajā kopdzīves gadā. Tagad zinām kā daudzas lietas darīt daudz labāk, gan pasākumu organizēšanā, gan sadzīvošanā.

FOTO & TEKSTS : Simona Ģērmane

Komentēt

 1. Slepenā pielūdzēja , 19-07-2013 [Komentēt]

  MALAČI un vēlreiz MALAČI! Tik pārdomātu pasākumu ne kurš katrs var saorganizēt.

  Lai katrs nākamais gadiņš arvien mīlestības bagātāks top! :)

 2. Elina , 20-07-2013 [Komentēt]

  Man ir liels prieks par šo pārīti :) Lai svētīta top viņu mīlestība! :)

 3. B.Zaķis , 20-07-2013 [Komentēt]

  Vēlreiz atkārtoju- vienreizēji!!!
  Vēlu vēl daudz tādu baltu dieniņu jums!!! :*

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU