AŠO LIELDIENU IDEJAS

27-03-2013

Heijā, hopsā! Lieldienas ripojot vien tuvojas. Kamēr esmu izbraukusi no mīļās Latvijas, tikmēr Jums atstāšu izpildīto mājas darbu. Skaidrs, ka ne visiem ir laiks un, godīgi sakot, arī griba šivierēties un ņemties, lai pienācīgi sagaidītu svētkus. Lai taptu Lieldienu raidījums “Esi gardēdis!” arī mēs pastrādājām vaiga sviedros un pat zālīti vairākas nedēļas diedzējām. Es taču lieliski saprotu, ka laiks ir tikai tik cik ir, tāpēc šoreiz piedāvāju super ātro svētku sagatavošanās recepti.

Ātrs un parocīgs tāpēc, ka viss nepieciešamais paķerts, garām skrienot, tirdzniecības centra Spice Rimi veikalā. Pēc pārtikas tak mēs dodamies, ja ne katru, tad vismaz pārdienas, tad tieši tur arī nopirku svētku galdam vajadzīgās lietas, iztērējot aptuveni 3 latus, ja neskaita oliņas. Eh, jā, vēl man bija 2 zaķi, kuri atcilpojuši no kaimiņos esošā Tiger (katrs pa 1 ls gabalā, bet tas arī viss).

 

Galdauta vietā es izmantoju baltās salvetes, kuras liek zem kūkām un cepešiem. Izskatās gandrīz kā vintāžas vecmammas darinātas salvetes. Plastmasas glāzītes noder par krāsoto olu turētājiem. Starp citu, olas lieliski nokrāsot var arī izmantojot visparastākās guaša krāsas.
Salātu lapas noder ziedu kompozīcijai un kā Lieldienu olu slēpņi.

 

Makaronus vispirms izmantojam kā olu ligzdiņas, bet pēc svētkiem no tiem vārīsim gardu zupu. Makaronu ligzdiņās liekam mazās paipalu oliņas.

 

Svaigu gurķu vidiņos izdobjam caurumu un iegūstam laiviņas, kurās paglabāt mazākās oliņas, bet plastmasa galda piederumiem apsienam apkārt oranžas salvetes un burkānu tūtiņas gatavas !Uz šķīvja uzlīmēju burkānu, jo birojā atradu mētājamies līmplēves papīru – zaķiem gardais burkāns noorganizēts.

Tas arī viss, bet jau rīt atrādīšu otro sēriju par Lieldienām jeb pastāstīšu kā mums gāja ar mākslinieci Kristīni Luīzi Avotiņu, krāsojot olas un pat uzkaujoties suņa pavadībā!

 

FOTO : STILS BEZ TABU

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU