Iešūpojamies Lieldienu ritmos

04-04-2012

Nedēļas nogalē cītīgi rukāju. Piektdienas naktī noslēdzās Rīga fashion mood festivāls, pāris stundiņas mājās nosnaudos, sabučoju mājniekus un sestdienas rītā devos pie desmit maziem draiskuļiem un viņu mammām uz galeriju Miele, lai kopīgi vītu svētku pavedienus gaidāmajām Lieldienām.

Radam svētkus paši! Audzējam zaļu zālīti, kuru izmantojam par paliktni šķīvjiem vai lietojam svētku galda paspilgtināšanai. Zāli var sēt pat uz pleda vai jebkura auduma, kas mājās atrodams. Es aizņēmos no vecākā bērna mantības konfekšu kārbu un zālīti sastādīju tajā. Tīri tā neko izskatās.

 

Palūkojamies savos mitekļos uz riņķi un ierasto kārtību nedaudz pamainām. Puķu podos sējam zāli, bet puķes saliekam virtuves kastroļos vai caurdurī. Neierasti un stilīgi.

Sīpollokus stādam tējas glāzēs, bet kafijas krūzītes izmantojam kā zaļo oāzi svētku vaininiecēm – krāsainām olām. Oliņas, starp citu, var apmesties ne tikai spalvu, zaru vai sūnu ligzdiņās, bet arī kāpostos. Es izmantoju ķīnas kāpostiņu. Elementāri un visiem pieejami.

 

Izdzertās sulu pudelītes nemetam atkritumu tvertnēs, bet izmantojam vāžu vietā. Karotēs saliekam ziediņus jeb kā saka mana meita ziedu princesītes, vienkārši lai krāsaināk.

 

 

Lai padarītu Lieldienu galdu ne tikai neparastu, bet arī dzīvespriecīgu un krāsainu, galdā ceļam zaķus. Manā mājā tādi mīt lampiņu veidolā, kā arī vēl pieejami 2 skaisti keramikas garauši, kurus kristībās dāvanā saņēma mazās dvīnes.

Innocent Coffe jeb Illy pavārs Valdis Matvejs (tautā sauks par Ķūķi ) iesaka lielisku veidu kā neordinārā veidā uzcept olu. Viss  nepieciešamais – biezpiens, putukrējums, persiku pusītes, kanēlis un neliela organizētība.

Kā punkts uz i kalpos krāsainās jūras akmentiņu konfektes. Rotājot galdu kopā ar bērniem, jautrība garantēta. Lūk, arī rezultāts. Priecīgi!!!

 

FOTO : STILS BEZ TABU un Gatis Gierts

Komentēt

 1. evita , 10-04-2012 [Komentēt]

  Kur var dabūt baltos mežģīņu puķu podus?
  Ista Lieldienu noskaņa? :)

  • Beāte , 10-04-2012 [Komentēt]

   t/c Mols ir veikals @Home, tur podiņus var sameklēt. vismaz līdzšim varēja :)

 2. Dace , 11-04-2012 [Komentēt]

  podiņi ir no IKEA, Mols – veikals Cozy, Domina – @Home

Komentēt2012 | STILS BEZ TABU